معرفی
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh


با سلام به شما بازدید کننده گرامی . لازم می بینم یک توضیح در مورد وبلاگ و موضوعاتش بدم  : اول از همه معنای دکترین :

دکترین (به انگلیسی: Doctrine) نظریه و آموزه‌های علمی، فلسفی، سیاسی، مذهبی و مجموعه‌ای از سیستم‌های فکری است که مبتنی بر پایهٔ اصول معینی باشد. 

و از اونجایی که ما معتقدیم قران برای زندگی و تمام موضوعات اون برنامه داره ، این وبلاگ بر همین رویکرد فعالیت می کنه . و در تمام حوضه ها مطالب و موضوعات رو با مستندات ارائه می ده ، لازم به توضیحه که تمامی دکترین هایی که که ارائه می شه در دسته بندی موضوعی در قسمت دکترین های قران قرار می گیره .

ما رو با نقد های سازنده خودتون یاری کنید .


با تشکرتاریخ انتشار : جمعه دوم تیر 1391 |
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

به گزارش انقلاب نیوز به نقل از 598، پیشرفت تکنولوژی و عدم توجه به پیامد های فرهنگی توسعه بدون مرز وسایل ارتباطی می تواند آثار منفی بسیاری در افول اخلاقی جوامع بشری به همراه داشته باشد که استفاده ابزاری از رسانه های جمعی برای اهداف شخصی از نمونه های این بی اخلاقی ها می باشد.

سال گذشته پس از جنجال های بسیار در خصوص تقطیع سخنان مرحوم آیت الله خوشوقت درباره حضرت رقیه(س) بودیم که این موضوع با بی اخلاقی برخی از رسانه ها آغاز گردید و توسط برخی از مذهبیون و مداحان به آن دامن زده شد.

روشی که اخیراً برخی از رسانه ها برای رسیدن به اهداف سیاسی شان در پی گرفته اند و در جدید ترین نمونه آن یک سایت خبری با تقطیع سخنرانی حسن عباسی در اردیبهشت سال ۸۵ در دانشگاه همدان سعی در القاء اهانت حسن عباسی به عزاداران حسینی نموده است.

انتشار فایل صوتی 30 ثانیه ای از سخنرانی دو ساعته خود نشان از میزان صداقت منتشر کنندگان می باشد که با تقطیع سخنان و فراموشی محدوده زمانی بیان این مطالب سعی در جوسازی علیه سوژه مورد نظرشان می نمایند.

جالب است یکی از روحانیونی که در واکنش به این فایل صوتی به سخنرانی علیه حسن عباسی پرداخته است از ارادت مندان حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بوده که این امر به خوبی ماهیت این گونه اقدامات را آشکار می سازد.
البته این پایان ماجرا نبوده و در روزهای گذشته برخی از مداحان بدون اطلاع کامل از متن سخنرانی شروع به موضع گیری و بیان انتقاداتی علیه حسن عباسی نموده اند.

این اولین باری نیست که اشخاص مختلف با تقطیع سخنان اساتید حوزه و دانشگاه این گونه بی اخلاقی ها را انجام می دهند و سال گذشته نیز برخی از رسانه ها با انتشار بخشی از سخنان حسن عباسی وی را به اهانت علیه یکی از علما محکوم نمودند و حتماً آخرین بار هم نخواهد بود.تاریخ انتشار : دوشنبه هجدهم آذر 1392 |
هزاران هزار تاسف................
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

خون دل خواهم خورد اما دل به پاییز نخواهم سپردتاریخ انتشار : شنبه بیست و پنجم خرداد 1392 |
توهین به حضرت نوح در کارتون یوگی
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

در چند هفته ی اخیر ، توهین شدیدی به دکتر حسن عباسی در مورد افشاگری در مورد کارتون یوگی ، صورت گرفته که متاسفانه با پاسخ دیره ما مواجه شد . به هر حال ای ویدئو پاسخی دندان شکن برای اون سایت های داخلی و خارجی ضد انقلابه . مرگ بر منافق:: موضوعات مرتبط: دکترینولوژِی
تاریخ انتشار : جمعه دوازدهم آبان 1391 |
توهین به حضرت نوح در کارتون یوگی
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh


تاریخ انتشار : جمعه دوازدهم آبان 1391 |
بررسی روابط زناشویی 4
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

برای تصعید غریزه جنسی لاز مست تمام دوران های مختلف رشد انرا در نظر گرفت. مثلاکامجوئی از خود امکان دار. از دوران کودکی به صورت میل عادی و سالمی دوام یابد وکودک بخواهد خود را دوست داشتنی و مورد  سایرین نشان دهد،کامجوئی از نوع مخصوص دوران اول بلوغ است و امکان دارد بطریق عادی تصعید شود و به همکاری صادقانه با هم جنسان خود منتهی گردد. تمایل به کامجوئی های گوناگون در دوران بلوغ کامل، امکان دارد به جوانمردی نسبت به جنس مخالف منتهی شود، تمایل به تک همسری ممکن است به صداقت کامل و عشق حقیقی برای یک هدف عالی منجر شود.

روی هم رفته اگر غریزه جنسی را نه تنها از نظر منظور اصلی بلکه از نظر هیجاناتش بنگریم خواهیم ایدکه عده زیادی از هیجانات بدان منتهی می شود.

مثلا خودنمائی و اشتیاق شدید جلب توجه دیگران ،  خودخواهی که مخصوص مردان ریاست طلب است، عشوه کری و حس اطاعت که تقریباً  مخصوص  زنان است ،  هیجانات اولیه که برای داشتن فرزند به وجود می اید و غرائز تناسلی بستگی دارد، غریزه مادری که برای مراقبت و پرورش نوزاد ایجاد می شود همیشه با غریزه جنسی ارتباط دارند.

تصعید غریزه جنسی عبارت از هدایت هر یک ازاین هیجانات به سوی هدف بالاتر است. ولی از انجا که رشد این هیجانات در افراد مختلف است باید دقت کرد وتصعید متناسب و مکفی را در نظر گرفت. یعنی تجسم کرد در هر فردکدام یک از این هیجانات قویتر است، انرا به سوی هدف مخصوص طوری تصعید کردکه بتواندرشدکامل بیابد. در یکی عشق به تحسین و تمجید قویتراست ! باید انرا به سوی میل کامل برای انجام کارهای نیک تصعید کرد. در دیگری که هیجان خلاقه موجود است باید انرا به سوی کارهای اختراعی واکتشافی تصعید کرد.


ادامه دارد .................
:: موضوعات مرتبط: بررسی روابط زناشویی
تاریخ انتشار : یکشنبه پانزدهم مرداد 1391 |
انسان عصر ما - شناخت اسلام 4
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

قرآن در اين زمينه چه می يگويد؟

قرآن بر اين اصل تكيه دارد كه زندگي با همة زرق و برق و شكوه و زيبايي و عيش و نوشش در صورتي كه از هدفي درخور انسان و از ايمان و معنويت خالي باشد، پوچ و بي محتواست و انسانِ دلبسته به آن زيا ن كار، وتلاش هايش بيهوده و بي حاصل:

آگاه باشيد زندگي دنيا بازيچه و سرگرمي است، و خودآرايي و » فخرفروشي و افزون طلبي در ثروت و فرزندان، اين چنين زندگي خشك و بي محتوا همانند باراني است كه ببارد و گياه فراواني بروياند، بدان گونه كه كشاورزان حيرت زده شوند، اما به زودي اين صحراي سرسبز، پژمرده و زرد شود و به مشتي خس و خاشاك تبديل گردد .

در جاي ديگر ابتدا از خدا ياد مي كند كه نور آسمان ها و زمين و روح و حقيقت و معني جهان است و رهگشا و جهت دهنده و هدف كل عالم مي باشد. و سپس از مردمي ارزنده و بلندپايه كه سوداگري ها و تلاش معاش از ياد خدا و هدف اساسي زندگي بازشان نم ي دارد و در نتيجه به بهترين بازده عمل و تلاش خو يش دست مي يابند، ياد مي كند كه تلاش هايشان همواره بارور مي شود و فضل و كمال مي زايد. سپس دربارةتقلاهاي مردم بي هدف و از خدا بي خبر چنين مي گويد:

تلاش انسان هاي بي خدا همچون سرابي است در بياباني صاف كه انسان لب تشنه آن را آب مي پندارد اما همين كه پيش مي رود چيزي نم يبيند و تنها خدا را مي يابد كه تمام و كمال به حسابش مي رسد، آري خدا زود به حساب مي رسد. يا چون ظلماتي در دريايي ژرف كه امواج متراكم آن را پوشيده و بر فراز آن ابري تيره برآمده، همه جا تاريك، تاريكي بالاي تاريكي، بدون امكان ديد، حتي اگر دست خويش از گريبان برآورد، آن را نتواند ديد .

آري كسي كه خدا بر راهش پرتويي نيفكند هيچ پرتو روشنگري فرا راه خويش ندارد قرآن در اين آيات همان حقيقتي را بيان مي كند كه اينك پس از پيشرفت هاي عظيم علمي و صنعتي و گسترش ابعاد زندگي مادي بشر، بسي آشكارتر گرديده است: زندگي صرفاً مادي همچون سراب، تلاش انسان حريص و آزمند بر باد، جهت زندگي و هدف و معني آن ناپيدا، همه جا تاريك و انسا نها در گردابي از سرگرداني و پوچي و سردرگمي غوطه ور و بالاخره اين سؤال زندگي چه معني دارد؟ هدف چيست » :

همچنان باقي كه از متن « ايمان » قرآن راز اين حيرت و بيهودگ ي را رخت بر بستن زندگي انسان مي داند كه سبب مي شود تلاش ها سراسر مادي شود و افتد و بس توليد براي مصرف و مصرف براي توليد » آدمي در دور ممكن است اين چنين مردمي در هدف هاي مادي خود تا سر حد اعلي پيش روند اما در وراي اين خواست ها و در اوج تكامل ابزاري خود چيزي كه واقعا درخور انسان باشد نيابند و سقوط كنند:

ادامه دارد:: موضوعات مرتبط: دکترینولوژِی
:: برچسب‌ها: شناخت اسلام, دکترینولوژی
تاریخ انتشار : پنجشنبه دوازدهم مرداد 1391 |
انسان عصر ما - شناخت اسلام 3
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

در جستجوي فلسفة زندگي و هدف آن

آن چه ماية اميد و خوشوقتي فراوان است، اين كه از گوشه و كنار همين دنياي مصرفي آواهاي تازه اي هم برخاسته است، آواهاي نويد بخشي كه مي تواند سپيده دم رهايي و آزادي از بردگي توليد و مصرف براي انسان هاي به بند كشيده شدة عصر ما باشد، و آن چه بيشتر ماية خوشحالي و اميد است، اين كه اين آوا با جوانان و نوخاستگان بيشتر پيوند دارد تا با ميانسالان يا سالخوردگان.

مدتي است زبان و قلم و واكنش هاي عملي جوانان سراسر دنيا اين آوا را سر داده كه : ما در درون اين كاخ مجهز و مرفه و مجلل كه براي زندگي آراسته شده، زندگي را بي معني، پوچ و مبتذل مي يابيم. به ما بگوييد، در اين قصر مجلل آدم هاي خوشبخت كجا هستند؟ آيا اين كشتي پرباروبنه و آكنده از توشة سفر به سوي كدام كرانة امن و آرام مي خرامد؟ آيا اين تمدن باشكوه تا چه حد به خود انسان به ديدة ارزش و اعتبار مي نگرد؟

آيا به راستي اين همه سازوبرگ رنگارنگ زندگي در خدمت انسان قرار دارد، يا اين ما انسان ها هستيم كه مغز و انديشه و دستمان يكسره در خدمت سازوبرگ آفريني به كار گرفته شده است؟

آيا اين تمدن پرشكوه به همان اندازه كه فاصلة شهرها، قاره ها و كرات را كوتاه و جهان بزرگ را به يك محله يا خانه تبديل كرده، انسان هاي ساكن اين خانه را هم به راستي به يكديگر نزديك و دل هايشان را نسبت به هم مهربان ساخته يا مكان ها به هم نزديك تر و دل ها از هم دورتر شده، يا بدتر از اين، آدم ها صرفاً و يكپارچه مغز و دست شده، مغز و دستي در خدمت شكم و غريزة جنسي و جاه طلبي هاي رنگارنگ و خواسته هايي چونان اين ها، و ديگر برايشان دلي نمانده كه از دل هاي ديگر دور باشد يا نزديك؟

درست است كه اين آواها غالباً از مردمي به گوش مي خورد كه در سرزمين هاي به رفاه اقتصادي رسيده زندگي مي كنند، مردمي كه غم نان شب و نيازهاي اولية زندگي همة وجودشان را فرا نگرفته است.

درست است كه هنوز توده هاي محروم و انسان هاي به فقر كشيده شدة بيشتر نقاط جهان نه خودشان، نه زن و فرزند و خويشاوند و همسايه و هم زنجيران ديگرشان، حتي ي كبار هم مزة سيري را نمي چشند و ناچار بيش از هر چيز به تقلاي آرام يا خونيني مي انديشند كه بتواند در درجة اول به فقر مادي و اقتصادي آنان پايان دهد. ولي آينده نگري صحيح ايجاب مي كند كه تلاش همين مردم محروم هم در بستري و به سويي هدايت شود كه به چنين سرنوشتي دچار نشوند. آن چه مسلم است اين است كه انسا ن هاي به هوش آمده و از افسون رفاه مادي و اقتصادي رهيدة هر دو اردوگاه بزرگ كنوني جهان، آشكارا  می بیند که  هر چند بشر قرن هاست كوشيده تا سازوبرگ هر چه بهتري براي بهتر زيستن خود فراهم كند، ولي اينك در بزرگ ترين و پرشكوه ترينمعبدهاي صنعت و ابزار، در دو اردوگاه بزرگ شرق و غرب، آدميان را بي رحمانه در پاي بت بزرگ ابزار و صنعت قرباني مي كنند و در هيچ يك از اين دو اردوگاه از كرامت واقعي انسان و آزادي و آزادگي و انتخاب گري واقعي او جز الفاظ و شعارهاي توخالي و بي محتوا، چيزي باقي نمانده است، بلكه در هر دو نظام، همة اين كرامت ها را از انسان گرفته اند، به اين بهانه كه گردش سريع چرخ هاي صنعت و اقتصاد پيچيدة طراز نوين در عصر ما چنين اقتضا م يكند.

به هرحال، انسان عصر ما ديگر نمي تواند به همين قانع باشد كه به بلكه با اصرار .« چگونه زندگي كند » ، كمك علم و صنعت به او ياد دهيم به عكس آن چه بدبينان «. براي چه زندگي كند » ، فراوان مي خواهد بداند و آواهايي كه از آن برمي خيزد و به صورت « به خود آمدن » مي انگارند، اين خوش يمن « خود آگاهي » زمزمه يا فرياد به گوش مي خورد، مي تواند طليعة پرثمري انجامد و « خود انگيختگي » و پربركتي براي بشريت باشد و به براي جامعة انساني به همراه داشته باشد و بشر را بر آن « تولدي تازه » « تكامل انساني » را به جاي « تكامل ابزاري » دارد كه ديگر فريب نخورد و « حركت تكاملي » اشتباه نگيرد و با شناختي ژرف تر هدف واقعي و انساني خويش را باز شناسد و با عزمي استوار، به جنبشي خوش فرجام در جهت سعادت واقعي و انساني خويش تحقق بخشد.


ادامه دارد...........
:: موضوعات مرتبط: دکترینولوژِی
تاریخ انتشار : یکشنبه هشتم مرداد 1391 |
second life یا زندگی دوم یا به عبارتی دین جدید 2
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

سبک زندگی آمریکایی امروز یک دین زمینی است. این دین زمینی به روش های مختلف ترویج می شود و بروز داده می شود از نوع روابط بین انسانها و نوع خوراک و پوشاک بگیرید تا مناسبات سیاسی و رسانه ای.

این اجزا بروز و ظهور دین آمریکایی است. تفاوت دین آمریکایی با دین الهی این است که در دین آمریکایی اصالت از آن انسان است. وقتی اصالت از آن انسان شد و امانیزم مطرح شد بشر حق دارد و از آن به human right تعبیر می شود.

به تبع حقی که هر انسان برای خودش قائل است یک نوع زندگی مخصوصی را برای خودش طراحی می کند. چون انسانها متکثرند و الان 6 میلیارد و 800میلیون انسان روی کره زمین زندگی می کند 6 میلیارد و 800 میلیون سبک زندگی مختلف وجود دارد.

یعنی به این تعداد مدل زندگی داریم. و این باعث کثرت و پلورالیزم در زندگی خواهد شد. این کثرت در زندگی همان شیوه زندگی آمریکایی است. در مقابل دین الهی حق با خداست. وقتی خدا اصالت داشت، حق انسان با معیار الهی سنجیده می شود. چون خدا واحد است حق او هم یکی است.

اعلام جهانی حق خدا در قالب قرآن بیان شده است که در مقابل دین آمریکایی قرار دارد. پس دین رو گرفتی از حق خداست که برای تسهیل زندگی ما آمده است. با توجه به سبک زندگی آمریکایی وقتی شما وارد فضای سایبر می شوید دچار پلورالیزم شخصیت می شوید و می بینید که افراد مختلف از خودشان آواتارهایی را تراشیده اند و با آواتارهایی که با خودشان هیچ سنخیتی ندارد در فضای مجازی زندگی می کند. فردی که مثلا موهایش سفید شده و پا به سن گذاشته از خودش آواتاری می سازد که جوان است. که این جوان انطباقی با خود فرد در عالم حقیقی ندارد.

پس دو مسئله است: یکی اینکه یک قاعده برای زندگی وجود ندارد و زندگی متکثر است. حال وقتی در فضای سایبر رفتیم این افرادی که هر کدام سبک زندگی متفاوتی دارند هر کدامشان در فضای سایبر یک شخصیت اسطوره ای برای خودشان درست می کنند . این اسطوره نماد است. مرحوم شریعتی سخنرانی دارد که می گوید : "علی حقیقتی بر گونه اساطیر". فردی مثل ابوالقاسم فردوسی نمی تواند همزمان رستم باشد، سهراب باشد، رودابه  و سودابه باشد. لذا می آید و این شخصیت ها را در اسطوره اش به کار می برد.


اما علی حقیقتی است بر گونه اساطیر.................


لینک به بخش اول


ادامه دارد........:: موضوعات مرتبط: دکترین های قران، دکترینولوژِی
تاریخ انتشار : سه شنبه سوم مرداد 1391 |
انسان عصر ما - شناخت اسلام 2
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

روی دوم سکه

جانورانی حریص

آن چه تا اين جا گفتيم يك روي سكه بود، اما اين سكه يك روي ديگر هم دارد . تمدن مادي امروز همواره با گره گشايي هايي بس ارزنده كه از زندگي بشر كرده و توانايي هاي خيره كننده كه در مقابله با طبيعت به او داده، در زمينة افزون خواهي مادي آن قدر فلسفه بافته، شعر و ترانه يا سرود مقدس خوانده و سر و صدا و غوغا راه انداخته كه انسان عصر ما را به صورت جانوري حريص درآورده است كه شب و روزش در غم توليد و مصرف و افزايش آن مي گذرد و به چيزي جز آن نمي انديشد.

مادي گري و اقتصادزدگي چنان در انسان عصر ما ريشه دوانده كه او را به صورت يك ماشين توليد و مصرف درآورده، يا در حد قوت لايموت يا در طريق دست يابي به زندگي مجهز و لوكس و وسايل تفنني هر چه لوكس تر، و اين وضع چنان همه گير است كه زندگي بيشتر انسان هاي زمان ما، از هر نوع محتواي ارزندة ديگر تقريبا خالي شده است.

انساني كه يك روز كرامت خود را در آزادي و آزادگي مي يافت و در اين راه جان فدا مي كرد، اينك غلام حلقه بگوش توليد و مصرف شده و همة آزادمنشي هاي خود را به پاي اين بت زمان قرباني كرده است.

هر قدر پيشرفت تمدن مادي بيشتر شده، نيازمندي هاي مصرفي انسان نيز رو به فزوني گذارده و راه هاي تأمين اين نيازمندي ها، پيچيده تر شده تا آنجا كه بسياري از مردم، سلامت جسمي و اخلاقي خود را هم در اين راه فدا مي كنند. در جامعة ماده گراي امروز همة ارزش هاي عالي انسان به تدريج كنار نهاده شده يا مي شود و همه چيز، حتي ارزش هاي اخلاقي، تنها در حدود ملاحظات مادي اعتبار و ارزش پيدا كرده است. در بيشتر نقاط دنيا زيربناي واقعي تعليم و تربيت همين ملا ك هاي مادي و اقتصادي، و جهت اصلي برنامه هاي تربيتي و تعليماتي ساختن انسان هايي شده است كه بازده اقتصادي بيشتري براي جيب ديگران يا همه چيز در خدمت اقتصاد و لذائذ مادي » . احياناً جيب خود داشته باشند شعاري است تقريباً حاكم بر انديشة همگان، از مردم عادي « وابسته به آن دارندگان تخصص هاي عالي ،« برجستگان و نخبگان » گرفته تا به اصطلا ح علمي و فني، سياستمداران، نويسندگان، انديشمندان و هنرمندان . و كار بدانجا كشيده كه حتي بسياري از دست اندركاران مسائل عالي معنوي هم از تأثير جاذبه هاي مادي و اقتصادي مصون نمانده اند و تبليغ و نويسندگي ديني پررونق در برابر پاداش مالي و مادي بيشتر مبادله مي شود. اين وضع لازمة طبيعي فلسفه هاي گوناگون مادي رايج در زمان ماست.

وقتي دائماً به انسان تلقين كنند كه او يك حيوان اقتصادي بيش نيست، وقتي با تبليغ شبانه روزي غناي اقتصادي و افزايش امكانات گوناگون مادي را تنها مع يار خوشبختي و تنها نشانة پيشرفت يك ملت يا گروه يا طبقه قلمداد كنند، وقتي شب و روز، بيخ گوش ها و در برابر چشم ها همواره از كيمياي پول، معجزة پول، مشكل گشايي پول و خروارها پول صحبت كنند  كه از راه شانس يا از طريق غارت مستقيم و غيرمستقيم هم نوعان بدست آيد و در راه ارضاي مبتذل ترين خواسته هاي حيواني صرف شود، جانوران » خودبه خود انسان ها، يا بهتر بگوييم، انسان نماهاي عصر ما به تبديل مي شوند كه شب و روز بي امان و از هر راه شده، در پي « حريصي پول درآوردن براي مصرف كردن در راه لذت جويي هاي مادي هر چه بيشتر باشند، غلاما ن حلقه به گوش توليد و مصرف شوند، زندگي آن ها از هر نوع محتواي عالي و ارزندة ديگر كه برازندة انسان و انسانيت است خالي شود و يكسره به پوچي و ابتذال گرايد .

ادامه دارد...........


:: موضوعات مرتبط: دکترینولوژِی
تاریخ انتشار : سه شنبه سوم مرداد 1391 |
انسان عصر ما - شناخت اسلام
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh
روی اول سکه

در عصر ما انسان از نظر دستيابي به ساز و برگ زندگي به مرحلة پرشكوهي رسيده است . اكتشافات و اختراعات بي شمار برايش امكاناتي فراهم كرده كه تا پيش از اين در نظرش افسانه مي نمود.دستگاه هاي برقي خودكار و ابزار الكترونيك، بسياري از ناشدني ها را براي انسان عصر ما شدني كرد ه اند. با فشار بر يك تكمه، آب، هوا، گرما،  سرما، خوراك، پوشاك و هر چه بخواهد برايش آماده است. امواج راديويي در يك چشم بر هم زدن صدايش را به دورترين نقطة جهان مي رسانند، نه تنها صدايش را كه تصويرش را هم.

هواپيماها پهنه فضا را مسخر وي كرده اند . به آساني و با سرعتي برق آسا از اين سوي جهان به سوي ديگر پرواز مي كنند، آسان تر،  سبكبال تر و دورپروازتر از آ نچه در افسانه ها دربارة سيمرغ شنيده بود.

كيهان نوردها پايش را به كرات آسماني گشوده اند و اينك از سفر به ماه يا كرات آسماني ديگر چنان ساده دم مي زند، كه گويي از رفتن از اين شهر به شهري مجاور.

دامنة نوآوري هاي علمي و صنعتي در عصر ما آن قدر گسترش يافته كه به شمار آوردن آن ها كار دشواري است . گويي طبيعت از نگهداري رازهايي كه هزاران سال در سينة خود نگه داشته به ستوه آمده و برآن شده كه يكباره مهر از دهان بردارد و اين رازهاي بي شمار را در زماني هر  چه كوتاه تر به انسان قرن ما بازگويد.

در پرتو اين آشنايي گسترده با اسرار طبيعت و نوآور ي هاي شگرف در جهت مهار كردن نيروهاي طبيعي و بهره گيري از آن هاست كه انسان عصر ما به اوج رفاه مادي رسيده و عرص ة زمين را براي خود به صورت كاخي بس مجهز و م جلل درآورده است، بدان اميد كه آسوده و شادكام و خوشبخت در آن زندگي كند و به سعادتي كه همواره آرزوي آن را در سر مي پروراند برسد.

ادامه دارد


:: موضوعات مرتبط: دکترینولوژِی
تاریخ انتشار : دوشنبه دوم مرداد 1391 |
دکتر حسن عباسی
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

این جواب همه ی اون آدم های بی خردیه که می گفتن عباسی نقشی توی جنگ نقشی  نداشته . زنده باد تمامی رزمندگان پایدار این مرز و بوم ، درود بر حسن عباسی ..... ابر مرد استراتژیک ایران

این تصاویر از عملیات فتح 8 که هدف آن انهدام تاسیسات نظامی- اقتصادی دشمن در سال 1366 است تهیه شده و توسط دکتر حسن عباسی در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته و اولین بار است که منتشر می شود.

به گزارش فارس،‌ روز 28 تیرماه مصادف با بیست و پبجمین سالگرد عملیات غرورآفرین چریکی فتح 8 توسط نیروهای سپاه اسلام در شمال عراق است. در آن روز کماندوهای تیپ 66 نیروهای ویژه‌ی هوابرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات فتح 8 را در عمق خاک عراق در منطقه‌ی موصل صورت دادند.

از حیث بعد مسافت، عیق‌ترین عملیات کماندویی جمهوری اسلامی در خاک دشمن در طول دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود. در کتاب «کارنامه‌ی عملیات سپاهیان اسلام در هشت سال دفاع مقدس» شناسنامه عملیات نامنظم فتح 8 این‌گونه آمده است:

- رمز عملیات: یا رسول الله (ص)
- هدف عملیات: انهدام تاسیسات نظامی- اقتصادی دشمن
- منطقه‌ی عملیاتی: شمال استان موصل (شهر اتروش)
- تاریخ عملیات: 28/04/66
- نوع عملیات: نامنظم

نتایج عملیات:

1- سقوط و انهدام بیش از 40 پایگاه و مقر حفاظتی در منطقه.

2- انهدام مرکز آتش‌بار توپ‌خانه‌ی اتروش.
3- انهدام سازمان امنیت مرکز حزب بعث و مقر جیش الشعبی شهر اتروش.
4- انهدام بخشی از تجهیزات نظامی دشمن در منطقه، از جمله 35 دستگاه خودرو سبک و نیمه‌سنگین نظامی، 4 خودرو حامل مهمات و یک انبار مهمات، 7 قبضه خمپاره‌انداز، 2 قبضه دوشکا و 2 قبضه ضدهوایی.
5- تعداد کشته‌ها و زخمی‌های دشمن: بیش از 800 نفر.
6- تعداد اسرای دشمن در این عملیات: 30 نفر.

نیروی عمل‌کننده در این عملیات، یعنی گردان مالک‌اشتر تیپ 66 نیروهای ویژه هوابرد، با تقدیم یک شهید (حسین ترکمن‌پری) و چهار مجروح، عملیات ویژه خود را در فاز تک‌مستقیم (با بهره‌گیری از نیروهای تک‌ور) و همزمان فاز تک ادواتی (با بهره‌گیری از نیروهای راکت‌انداز مینی‌کاتیوشا و خمپاره‌انداز 120 میلی‌متری)، در ارتفاعات کانیکا و قلعه کانیکا در شمال شهر اتروش اجرا کردند.

برای تبیین ابعاد این عملیات، به سراغ حسن عباسی رفتیم. او که در این عملیات مجروح شد، رغبت زیادی به تبیین ابعاد و زوایای عملیات فتح 8 نداشت. اصرار ما موجب شد که وی بخشی از ابعاد عملیات چریکی مزبور را بیان کند. خاطرات عباسی از عملیات فتح 8 وقتی با تعدادی از عکس‌های موجود در آلبوم وی از دوران دفاع مقدس همراه شد، گذشت ربع قرن از آن حماسه را به گونه‌ای ملموس به نمایش گذاشت.

:: موضوعات مرتبط: دکترینولوژِی
تاریخ انتشار : دوشنبه دوم مرداد 1391 |
ایدز- HIV 2
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

ایدز در کودکان :

 پاسخ های نوزادان آلوده به HIV در مقایسه با بزرگسالان آلوده متفاوت است . ایدز در کودکان معمولاً از مادر کسب می شود و علایم بالینی طی 2 سال بروز می کند و بعد از 2 سال مرگ رخ می دهد . نوزادان به خصوص به خصوص به اثرات تخریبی ایدز حساس تر هستند زیرا سیستم ایمنی در زمان عفونت اولیه هنوز کامل نشده است .

 یک سری آمار رو می خوام براتون بگم ، که این آمار ها واقعاً برای ما جالبه .

 بیماری ایدز در سال 1981 در مردان هم جنس باز در ایالات متحده آمریکا شناسایی شد ، 25 سال بعد ایدز در سراسر جهان به صورت اپیدمی در آمد که انتشار آن هنوز ادامه دارد .

 برنامه ارتباطی سازمان ملل بر روی ایدز تخمین زده است که تا سال 2006 در مجموع 36 میلیون نفر در سراسر جهان با HIV آلوده شده اند و اکثریت آنها از طریق تماس با جنس مخالف آلوده شده اند . تخمین می زنند که در همان سال ، 2/8 میلیون نفر در اثر اپتلا به ایدز جان سپردند و 4 میلیون عفونت جدید HIV اتفاق افتاد ، از جمله 500 هزار کودک قبل از زایمان آلوده شده اند . تا سال 2006 تخمین می زنند که بیش از 25 میلیون نفر در سراسر جهان از ایدز جان سپردند و بیش از 15 میلیون کودک یتیم شدند که 12 میلیون مورد در صحرای آفریقا زندگی می کردند .

 واقعاً این آمار آدم رو به تعجب وا می داره . ویروس ایدز در کشور های در حال توسعه عمدتاً از طریق تماس جنسی منتقل می شود و تعداد موارد بیماری در زنان و مردان برابر است . و اما ............

 ادامه دارد ..................:: موضوعات مرتبط: ایدز - HIV
تاریخ انتشار : یکشنبه یکم مرداد 1391 |
بررسی روابط زناشویی 3
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

تحریفات مختلف مثل لواط یا بخود ور رفتن و جزئی از خود هیچ کدام به تولید مثل منتهی نمی شود درحالی که بی دلیل آنها را تمایلات جنسی نام نهادند. دلیل نام گذاری چیست ؟ دلیل این نامکذاری این است که هیجانا تشان از راه تحرک دستگاه تناسلی و خودنمایی و سایرحالات آن به تولید نسل می شود.

نام تحریف فقط بدین دلیل به آنهاداده اندکه آنها ازهدف خود دورشده وبه اشیاءغیرعادی دلبستگی یافته اند ودرحقیقت آنها را تحریفات جنسی نیز نامیده اند.

غریزه جنسی ممکن است از تقطه نظر ارتباط با منظورهای خاص خودو یا به صورت یک هیجان نگریسته شود. بتدریج که رو به رشد می رود از مرا حل مختلف می گذرد و در دورانهای مختلف زندگی به مقاصد مختلف بستگی پیدا می کند.

در دوران کودکی عشق فقط متوجه وجود خود ادمی مثل کامجوئی از خود است وگاهی نیز مدتها بدان صورت باقی می ماند.عادت به خود ارضائی وسایر طرق کامجوئی از وجود خود که انرا می توان مقاربت با خود نیز نامید در حقیقت مثل اینست که ادمی با خودش عشق می ورزد وبدین دلیل است که از نظر روانی و اخلاقی زیان اور است.

کامجوئی از همجنسان خود به حال طبیعی ، یعنی عشق اختصاصی جوشش با همسنان خود مخصوص دوران 3 ا . 4ا سالگی است و عادی شمرده می شود بشرطی که تنها منحصر به شخص و یا دسته مخصوصی نباشد وکامجوئی از جنس مخالف و یا عشق ورزیدن با او مخصوص دوران بعدی یعنی دوران بلوغ کامل است و تک همسری مخصوص زندگی بزرگسالان است. هر یک از دورانهای اولیه ممکن است مدتها بجا بماند و مداومت داشته باشد تا انجاکه غریزه جنسی معمولی زندگی را حذف کند و انرا به سوی تحریف بکشاند.

 ادامه دارد ...........:: موضوعات مرتبط: بررسی روابط زناشویی
تاریخ انتشار : یکشنبه یکم مرداد 1391 |
بررسی فیزیولوژیک خواب و دکترین های خواب در قران 1
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

خواب :

به صورت حالتی از عدم هوشیاری توصیف می شود که بتوان با تحریکات حسی یا دیگر تحریکات فرد را از این حالت خارج کرد . خواب را باید از کما افتراق داد که شامل عدم هوشیاری ای است که شخصی را نمی توان بیدار کرد . درجات مختلفی از خواب به صورت بسیار سبک تا بسیار عمیق وجود دارد .

دو نوع متفاوت خواب . در طی شب هر فرد هر دو مرحله خواب را که به طور یک در میان جایگزین هم می شوند تجربه می کند . این دو مرحله عبارتند از : خواب با امواج آسته Slow wave sleep که در طی آن امواج مغزی بسیار قوی و کم فرکانس هستند و خواب با حرکات سریع چشم ها REM Sleep  که در جریان آن علی رغم اینکه فرد همچنان در خواب به سر می برد ، چشمان وی حرکت سریعی پیدا می کند .

 بیشتر خواب فرد در شب از نوع خواب با امواج آهسته است ؛ این نوع خواب ، خواب عمیق و آرامش بخشی است که فردی که چندین ساعت بیدار بوده و بعد می خوابد ، در چند ساعت اول خواب خود تجربه می کند . از طرف دیگر خواب REM در دوره هایی روی می دهد که در کل 25 درصد از کل زمان خواب را در جوانان به خود اختصاص می دهند و به طور طبیعی هر 90 دقیقه یکبار تکرار می شوند ، این نوع خواب چندان آرامش بخش نیست و با رویای زنده همراه است


در قران :

او کسی است که شب را برای شما لباس قرار داد، و خواب را مایه استراحت، و روز را وسیله حرکت و حیات! (فرقان: ۴۷)

او کسی است که (روح) شما را در شب (به هنگام خواب) می‌گیرد؛ و از آنچه در روز کرده‌اید، با خبر است؛ سپس در روز شما را (از خواب) برمی‌انگیزد؛ و (این وضع همچنان ادامه می‌یابد) تا سرآمد معینی فرا رسد؛ سپس بازگشت شما به سوی اوست؛ و سپس شما را از آنچه عمل می‌کردید، با خبر می‌سازد. (انعام: ۶۰)

ادامه دارد ...............:: موضوعات مرتبط: بیماری های خواب، دکترین های قران
تاریخ انتشار : دوشنبه بیست و ششم تیر 1391 |
شناخت اختلالات غذا خوردن 1
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

عباراتی مانند "بی اشتهایی" و "پرخوری در اطراف ما کاملا عادی  به طور معمول استفاده می شه ، اما تعداد کمی از مردم در واقع می دونند  که میزان این اختلالات و یا آسیب باشند که سبب بروز است. اختلال در غذا خوردن به عنوان یک رابطه ناسالم با غذا معرفی می شه . برخی از مردم  رژیم غذایی بیش از حد دارند ، بعضی ها هم خود را از گرسنگی می کشند. . بسیاری از مردم نیز از غذا خوردن به عنوان یک راه برای کنترل احساسات خودشون استفاده می کنند . اختلال در غذا خوردن معمولا شروع و یا به طور مستقیم در ارتباط با دیگر مسائل روانی مانند اضطراب، افسردگی، مسائل مربوط به اعتماد به نفس، و یا سوء مصرف مواد مخدر مرتبط اشست.

اختلالات  خوردن در مردان بسیار شایع تر در زنان و دختران نوجوان است ( در ایران بر عکس ). این اختلالات جدی هستند و هنگامی که کنترل از دست می رود  آنها به طور کامل می تواند زندگی را تحت تاثیر قرار دهد .هر چه زودتر بهتر است به شما کمک شود  ، چرا که اگر مسائل بهداشتی جدی درمان نشود می تواند منجر به اختلالات  و در برخی موارد حتی مرگ شود

بی اشتهایی عصبی


بی اشتهایی یک اختلال است که در آن مردم در تلاش هستند  که وزن خودشون رو کاهش بدند . آنها در رژیم غذایی بیش از حد، ورزش می پردازند، و اغلب از غذا خوردن  جلوگیری می کنند . مهم نیست که چقدر لاغر شدند ، آنها هنوز خود را به عنوان اضافه وزن را می ببینید. در واقع این اختلال امروزه در کشور ما دارای ریشه ی فرهنگیه و می شه به اون به عنوان یک موضوع استراتژیک پرداخت .

همون طور که از حجم وسیع تهاجم فرهنگی مطلع هستند ، شبکه هایی مثل Fashion TV که روزانه دارند حجم زیادی خوراک فرهنگ به نسل جوون ما وارد می کنند تاثیر بسزایی در این زمینه دارند ، و باید اعتراف کنم که علت اصلی این بیماری در کشور ما از این شبکه ها منشاء می گیره . که دختر و یا پسر جوان با دیدن اون مدل ها تحت تاثیر شدید قرار گرفته و تصمیم به کپی سازی خودش از اون مدل می کنه . که اگر جلوی اون گرفته نشه دارای نتایج بسیار بدیه .

نشانه ها ی اصلی برای این موضوع :

• کاهش وزن قابل توجه

• خودداری از غذا خوردن
• شیفتگی ناگهانی با رژیم غذایی، کالری، ورزش، و غیره
• فرار کردن  از وعده غذایی و یا امتناع از غذا خوردن در ملاء عام
• ورزش  بیش از حد
• نظر ثابت در مورد ظاهر خود و یا احساس "چاقی"
• پوشیدن لباس های گشاد (تلاش برای پنهان کردن از دست دادن وزن)
•  انکار کامل این  مشکل و حتی پاسخ خشم زمانی که این موضوع توسط شخصی یاداوری شود .
و یکی از نشانه های اصلی اون در ایران بالا آوردن غذا به صورت ارادیه .

ادامه دارد .............:: موضوعات مرتبط: اختلالات بلع
تاریخ انتشار : یکشنبه بیست و پنجم تیر 1391 |
روباه پیر
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh:: موضوعات مرتبط: دکترینولوژِی
تاریخ انتشار : شنبه بیست و چهارم تیر 1391 |
بررسی روابط زناشویی 2
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh


نویسندگانی وجود دارندکه می گویند همه اسرار صحت و سعادت در توافق جنسی زن و مرد است. زیرا عشق و توافق جنسی، در عین حال به صداقت، رفاقت و شفقت نیز احتیاج دارد و اکر عدم توافق و هماهنگی جسمی بین زن و شوهر وجود داشته باشد و رابطه جنسی انطوری که شایسته است انجام نگیرد  همین عناصر دیگر در میان زن و شوهر نمی توانند به صورت کاملی به وجود بیاید. زن وشوهری که توافق جنسی در میا نشان وجود داشته باشد حتی اگر دارای عقاید و نظریأت مخالف نیز باشند می توانند بدون اینکه در معرض تهدید خطر جدائی قرار بکیرند و بدون مرافعه و اختلافی بینشان به وجود بیاید، با هم زندکی کنند، اما در محیطی که عشق و توافق جنسی وجود نداشته باشد،کوچکترین اختلاف فکری ،کار را بجای باریک می کشاند.

 

خوشبخت ترین و مغید ترین انسانهای روی زمین کسانی هستندکه از لحاظ ذهنی ، فکری ، اخلاقی ، جسمی وعضوی موازنه ای درکارایشان وجود داشته باشد.

انسان اگر نیروی یدکی نداشه باشد خیلی زود ممکن است دچار عدم موفقیت  و ناتوانی شود  . چه بسا نویسدکانی که دومین اثرشان بسیار بد و بی ارزش بوده است. زیرا هنگام نوشتن نخستین کتا بشان تمام نیروی خود را صرف آن کرده اند و نخستین   اثرشأن محصول تمام تجارب زندگی آنان می باشد .
غریزه جنسی چیست ؟

کلیه هیجاناتی را که هدف طبیعی آنها تولید نسل امت غریزه جنسی  می نامیم.
مثلآ هیجانی که سبب تظاهر خودنمائی آدمی شود برای تولید مثل نیست ولی چون نتیجتا به تحریک  غریزه جنسی و تولید مثل منتهی می شود باید غریزه جنسی نا مید و به همین طریق بوسیدن وتحریک کردن اعضای تناسلی ازاین دسته غرائز هستند.

ادامه دارد:: موضوعات مرتبط: بررسی روابط زناشویی
تاریخ انتشار : شنبه بیست و چهارم تیر 1391 |
اریترومایسین
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

در مورد این‌ دارو

اریترومایسین‌ یک‌ آنتی‌بیوتیک‌ رایج‌ است‌ که‌ برای‌ درمان‌ عفونت‌های‌ گوناگونی‌ نظیر عفونت‌ پوست‌ و بافت‌ نرم‌، عفونت‌ گوش‌ میانی‌، برونشیت‌، گلودرد، ذات‌الریه‌ (پنومونی‌)، سینوزیت‌، دیفتری‌، سیاه‌سرفه‌، و عفونت‌های‌ کلامیدیایی‌، سیفلیس‌، و گونوره‌ای‌ استفاده‌ می‌شود. این‌ دارو همچنین‌ برای‌ پیشگیری‌ از تب‌ روماتیسمی‌ و اندوکاردیت‌ مصرف‌ می‌شود.

 چگونگی‌ مصرف‌

اریترومایسین‌ را می‌توان‌ با شکم‌ خالی‌ همراه‌ یک‌ لیوان‌ پر از آب‌ مصرف‌ کرد. در صورتی‌ که‌ معده‌ را ناراحت‌ کند می‌توان‌ آن‌ را با غذا خورد. بهتر است‌ دارو در نوبت‌هایی‌ با فواصل‌ زمانی‌ یکسان‌ در شبانه‌روز مصرف‌ شود تا سطح‌ خونی‌ آن‌ ثابت‌ باقی‌ بماند. برای‌ مثال‌، اگر لازم‌ است‌ روزی‌ 4 بار اریترومایسین‌ مصرف‌ کنید، نوبت‌ها باید 6 ساعت‌ فاصله‌ داشته‌ باشند (مثلاً 12 ظهر، 6 عصر، 12 شب‌ و 6 صبح‌). اگر این‌ برنامه‌ با برنامه‌ کار یا خواب‌ شما تداخل‌ داشت‌ از پزشکتان‌ بخواهید در تعیین‌ یک‌ برنامه‌ مؤثرتر به‌ شما کمک‌ کند. مهم‌ است‌ که‌ دارو را سر وقت‌ و به‌طور کامل‌ مصرف‌ کنید، حتی‌ اگر احساس‌ بهبودی‌ دارید. اگر پیش‌ از اتمام‌ دارو آن‌ را قطع‌ کنید. ممکن‌ است‌ علایمتان‌ عود کند. قرص‌های‌ جویدنی‌ اریترومایسین‌ باید پیش‌ از بلعیده‌ شدن‌، جویده‌ یا خرد شوند. می‌توان‌ کپسول‌های‌ طولانی‌رهش‌ اریترومایسین‌ را باز کرد و قرص‌ دانه‌های‌ روکش‌دار داخلش‌ را پیش‌ از مصرف‌ با یک‌ غذای‌ نرم‌ مخلوط‌ کرد. اگر یک‌ نوبت‌ را فراموش‌ کردید ، به‌ مجردی‌ که‌ به‌ یاد آوردید مصرفش‌ کنید. البته‌ اگر تقریباً موقع‌ نوبت‌ بعدی‌ رسیده‌ است‌، نوبت‌ فراموش‌ شده‌ را رها کرده‌، به‌ برنامه‌ دارویی‌ معمولتان‌ بازگردید. مقدار دارو را دوبرابر نکنید.

 هشدارها و عوارض‌ جانبی

در صورت‌ بروز هریک‌ از علایم‌ زیر با پزشکتان‌ تماس‌ بگیرید: اسهال‌، دل‌پیچه‌، تهوع‌ و استفراغ‌، سوزش‌ دهانی‌ یا زبانی‌، خارش‌ واژن‌ یا ترشح‌ از آن‌، پلاک‌های‌ سفید روی‌ مخاط‌ دهان‌ یا زبان‌، افت‌ شنوایی‌، تب‌، بثورات‌ جلدی‌، یا زردی‌ چشم‌ها یا پوست‌.

  موارد احتیاط‌


در صورت‌ وجود هریک‌ از موارد زیر پیش‌ از مصرف‌ اریترومایسین‌، پزشکتان‌ را مطلع‌ سازید:

حساسیت‌ به‌ اریترومایسین‌.

بارداری‌ یا شیردهی‌.

مصرف‌ داروهای‌ دیگر، به‌ ویژه‌ استمیزول‌، کاربامازپین‌، والپروئیک‌ اسید، سیکلوسپورین‌، داروهای‌ ضدانعقاد (رقیق‌کننده‌های‌ خون‌ مثل‌ وارفارین‌)، زانتین‌ها، و آنتی‌بیوتیک‌های‌ دیگر (کلرامفنیکل‌، لینکومایسین‌).

ابتلا به‌ یا سابقه‌ بی‌نظمی‌ ضربان‌ قلب‌ (آریتمی‌)، افت‌ شنوایی‌، یا بیماری‌ کبدی‌.

 در هنگام‌ مصرف توصیه‌ می‌شود

حتی‌ در صورت‌ احساس‌ بهبودی‌ اریترومایسین‌ را به‌طور کامل‌ مصرف‌ کنید تا عفونت‌تان‌ درمان‌ شده‌، از عود بیماری‌ جلوگیری‌ شود.

اریترومایسین‌ را دور از دسترس‌ کودکان‌، و دور از گرما، نور مستقیم‌، و حرارت‌ مرطوب‌ نگهداری‌ کنید (در این‌ شرایط‌ اریترومایسین‌ فاسد می‌شود). برخی‌ از سوسپانسیون‌های‌ اریترومایسین‌ پس‌ از آماده‌ شدن‌ باید در یخچال‌ نگهداری‌ شوند؛ دستورالعمل‌ روی‌ بسته‌بندی‌ دارو را بخوانید. پیش‌ از مصرف‌ شیشه‌ سوسپانسیون‌ را به‌ خوبی‌ تکان‌ دهید.

از پیمانه‌ داخل‌ جعبه‌ دارو برای‌ اندازه‌گیری‌ مقدار دارو استفاده‌ کنید.

اگر ظرف‌ 3 روز از شروع‌ درمان‌ احساس‌ بهبودی‌ نداشته‌اید با پزشکتان‌ مشورت‌ کنید.

در هنگام‌ مصرف نباید داروی‌ تاریخ‌ مصرف‌ گذشته‌ مصرف‌ کنید.

دارو را ناتمام‌ قطع‌ کنید، مگر به‌ توصیه‌ پزشک‌.

پایان:: موضوعات مرتبط: دارو شناسی
تاریخ انتشار : شنبه سوم تیر 1391 |
second life یا زندگی دوم یا به عبارتی دین جدید 1
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

شاید خیلی هاتون از مفهوم این موضوع آشنا باشین ، خیلی هاتون هم نباشین . به بررسی این موضوع می پردازیم ، البته این موضوع در مرکز مطالعات امنیت بدون مرز مطالعه شده .

 برای اینکه مخاطرات مسئله زندگی دوم کاهش پیدا کند و حتی تبدیل به فرصت شود، از خود نفس انسان که در معرض این قضیه است و بهتر این موضوع را ادراک می کند و می فهمد می توان کمک گرفت و ابعاد بنیادین این موضوع را مورد ارزیابی قرار داد.

 برای این منظور هر چند که در social network ساختار شبکه های اجتماعی امروز و تمدن 500 میلیون نفری فیس بوک امید است که با در نظر گرفتن قاره اروپا از نظر جمعیت آرام آرام به قاره آسیا وارد شود و اما موضوع second life یا زندگی دوم اهمیت، حساسیت و مسائل ویژه خاص خودش را ایجاد کرده که ما در بعضی از طبقه های اجتماعی ابعادش را می بینیم.

 بیشتر مطالبی که عنوان شده ناظر به چارچوب های خود تحلیل گران غربی در مورد Second life است. اگر رصد فرهنگی و جریان شناسی فرهنگی کنیم امروز یکی از مهمترین نکات، موضوع زندگی دوم است و برای اینکه این موضوع در آینده به چالش جدی زندگی ما تبدیل نشود از همین امروز که هنوز ما با آن خیلی درگیر نشده ایم باید چاره ای اندیشید.

سوال اینجاست که با این پدیده چه باید کرد؟ در سال 1979 و 1980 و همزمان با وقوع انقلاب اسلامی نویسنده کتاب موج سوم گفته بود که در آینده کلبه الکترونیک شکل خواهد گرفت و بعدا این جمله را تحت عنوان کلبه دیجیتالی کامل کرد. امروز کلبه دیجیتالی محقق شده و شما می دانید که هرکس که بوسیله کامپیوتر شخصی خودش می تواند به جامعه تمدنی دیجیتالی در فضای سایبر متصل شود و آن دوره ای که پیش بینی شده بود عملا محقق شده است.

 اما نکته ای که برای ما حائز اهمیت است این است که کلبه دیجیتالی و زندگی در فضای سایبر فاقد معناست. کمیت در آن گسترده است اما معنا گوهر نایاب می باشد. اگر معنا را از زندگی بگیریم همان مشکلاتی که امروز انسان غربی با آن مواجه است و هر روز به جای اینکه مشکلاتش را با یک روحانی مطرح کنند با کلینیک های روانکاری مطرح می کنند و به روانشناسان مراجعه می کنند.

 اگر مسائل زندگی دوم در فضای سایبر را هم به این مشکلات اضافه کنیم سوال اینجاست که چگونه باید با آنها روبرو شد؟ و این نگرانی باید مطرح شود و چاره ای اندیشید. آشنایی با زندگی دوم اگر با نگاه فلسفی باشد صحبت از آواتار پیش می آید. یعنی وقتی شما صحبت از second life می کنید قبل از اینکه به زندگی دوم بپردازید و قبل از اینکه با سازوکار آن آشنا باشید باید به این مفهوم پاسخ دهید که میزان شناخت شما از آواتار چقدر است؟

 چون انسان در فضای سایبر برای خودش آواتار درست می کند. چه شده که ایالت متحده انیمیشنی به نام آواتار در 60 قسمت درست می کند. چه می شود که شما اسطوره ای از خودتان در فضای سایبر ایجاد کنید و با آن اسطوره زندگی کنید. پس وقتی پرسش فلسفی در مورد زندگی دوم مطرح است، نه در مورد زندگی است نه در مورد فضای سایبر بلکه در مورد مفهومی به نام آواتار است.

این آواتار چیست؟ اسطوره ای است که ما در آن فضا از خودمان می تراشیم و باید بررسی کنیم که چه اتفاقی افتاده است که بشر احساس نیاز کرده و از خودش یک آواتار ساخته است. دلیل اهمیت این موضوع این است که SECOND LIFE یا زندگی دوم جزئی از سبک زندگی آمریکایی است. امروز سبک زندگی آمریکایی یک دین است شما اگر دانشجوی فلسفه دین باشید اگر از شما بپرسند دین یعنی چی؟ می گویید راه و روش زندگی.

 ادامه دارد ........ برای کسانی که دنبال حقیقت اند .:: موضوعات مرتبط: دکترین های قران
تاریخ انتشار : جمعه دوم تیر 1391 |
سود بانکی ، ربا ، حلال یا حرام ؟!
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

سود بانکی حلال یا حرام !!

قدم به قدم به مستندات پیش می رم ، خط مقدم جبهه جنگ با بانک (ربا) را در سوم خرداد در دانشگاه تهران توسط دکتر حسن عباسی ، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک ایران ، امنیت بدون مرز  استارت خورد . با این عنوان :

پيامبر صلى‏الله‏ عليه‏و‏آله: يا عَلىُّ! ... لاتُصادِقْ آكِلَ الرِّبا فَاِنَّهُ يُبارِزُ اللّه‏َ، لاَِنَّ اللّه‏َ تَعالى قالَ: «فَاِنْ لَمْ‏تَفْعَلوا فَاْذَنوا بِحَرْبٍ مِنَ اللّه‏ِ وَ رَسولِهِ»؛

اى على! با رباخوار رفاقت نكن؛ زيرا او با خداوند به مبارزه برخواسته. چون خداوند متعال مى‏فرمايد: «اگر دست از رباخوارى برنداشتيد، پس به خدا و رسولش اعلان جنگ دهيد».

که متاسفانه علنی شده در زندگی ما .

لقمه حلال؛ اين عبارت بيانگر دغدغه بسياري از افراديه كه به دنبال جلب رضايت خداوند متعال و داشتن زندگي سالم و خالي از شبهات اقتصادي هستند. با توجه به گستردگي معاملات و امور تجاري در زندگي امروزي، رعايت اين اصل مهم اقتصاد اسلامي يعني، تن ندادن به بيع و معاملات ربوي، براي ملتزمان به دين اسلام و اصول آن، امري اجتناب ناپذيره. ربا، از احكام صريح و غير قابل خدشه قرآن است.این سوال پیش می آید چطور میشود ربا در زندگی و اقتصاد یک ملتی جای بگیره ، چون قاعدتا ربا دهندگان و گیرندگان اندک هستند و کمتر کسی به سراغ این کار کثیف که مصداق جنگ با خدا در قرآن است میروند کاری که در یهود هم پست و زشت است

نایل فرگوسن استاد تاریخ اقتصاد آمریکا ، ریشه وارد شدن ربا به صورت سیستماتیک در زندگی بشر را هنگامی میداند که یک خانواده یهودی بر روی نیمکتهایی می نشستند و به مردمان شهر ونیز ربا میدادند ، آن نیمکت هایی که آن مردمان پست روی آن می نشستند و ربا میدادند بانک نام دارد و بعد ساختمانهایی برای همین کار اختصاص دادند و آن ساختمانها را بانک نامیدند بنابراین آن چه در بانک اتفاق میفتد بیشترش با ربا مرتبط است و ربا وارد زندگی بشر به صورت جدی شد.


مستنداتی که ما در ادیان دیگه داریم و همچنین مقایسه با قران :

ربا در همه اديان آسماني حرام شمرده شده . در بررسي حرمت ربا در دين يهود مي توان با مراجعه به تورات موارد متعدد تحريم ربا را يافت. از جمله اين كه در تورات آمده است: «اگر نقدي به فقيري از قوم من كه همسايه تو باشد قرض دادي مثل ربا خوار با او رفتار مكن و هيچ سود بر او مگذار». يا در جاي ديگر آمده است: «اگر برادرت نيازمند شد به او قرض بده و از او سود يا منفعتي طلب مكن.» يهوديان به صراحت از ربا منع شده اند. البته در حال حاضر يهوديان گرفتن ربا از يكديگر را حرام و از غير يهودي جايز مي دانند ( دقت کنید به عمق ماجرا * )

تمام دستورات تحريم ربا در دين يهود شامل آئين مسيحيت نيز مي شود. در انجيل آمده است: «اگر به كساني قرض دهيد كه اميد بازگرداندن را از آنها داريد، چه فضيلتي بر شما دارد. گناهكاران نيز به هم قرض ربوي مي دهند تا آنها مثل آن را برگردانند.»

و اما در قران :

الَّذِينَ يَأْكُلُونَ الرِّبَا لَا يَقُومُونَ إِلَّا كَمَا يَقُومُ الَّذِي يَتَخَبَّطُهُ الشَّيْطَانُ مِنَ الْمَسِّ ۚ ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمْ قَالُوا إِنَّمَا الْبَيْعُ مِثْلُ الرِّبَا ۗ وَأَحَلَّ اللَّهُ الْبَيْعَ وَحَرَّمَ الرِّبَا ۚ فَمَن جَاءَهُ مَوْعِظَةٌ مِّن رَّبِّهِ فَانتَهَىٰ فَلَهُ مَا سَلَفَ وَأَمْرُهُ إِلَى اللَّهِ ۖ وَمَنْ عَادَ فَأُولَٰئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ ۖ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ

کسانی که ربا می‌خورند، (در قیامت) برنمی‌خیزند مگر مانند کسی که بر اثر تماسّ شیطان، دیوانه شده (و نمی‌تواند تعادل خود را حفظ کند؛ گاهی زمین می‌خورد، گاهی بپا می‌خیزد). این، به خاطر آن است که گفتند: «داد و ستد هم مانند ربا است (و تفاوتی میان آن دو نیست.)» در حالی که خدا بیع را حلال کرده، و ربا را حرام! (زیرا فرق میان این دو، بسیار است.) و اگر کسی اندرز الهی به او رسد، و (از رباخواری) خودداری کند، سودهایی که در سابق [= قبل از نزول حکم تحریم‌] به دست آورده، مال اوست؛ (و این حکم، گذشته را شامل نمی‌گردد؛) و کار او به خدا واگذار می‌شود؛ (و گذشته او را خواهد بخشید.) امّا کسانی که بازگردند (و بار دیگر مرتکب این گناه شوند)، اهل آتشند؛ و همیشه در آن می‌مانند.
بقره
﴿٢٧٥﴾

يَمْحَقُ اللَّهُ الرِّبَا وَيُرْبِي الصَّدَقَاتِ ۗ وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ كُلَّ كَفَّارٍ أَثِيمٍ

خداوند، ربا را نابود می‌کند؛ و صدقات را افزایش می‌دهد! و خداوند، هیچ انسانِ ناسپاسِ گنهکاری را دوست نمی‌دارد.
بقره 276

فَإِن لَّمْ تَفْعَلُوا فَأْذَنُوا بِحَرْبٍ مِّنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ ۖ وَإِن تُبْتُمْ فَلَكُمْ رُءُوسُ أَمْوَالِكُمْ لَا تَظْلِمُونَ وَلَا تُظْلَمُونَ

اگر (چنین) نمی‌کنید، بدانید خدا و رسولش، با شما پیکار خواهند کرد! و اگر توبه کنید، سرمایه‌های شما، از آنِ شماست [= اصل سرمایه، بدون سود]؛ نه ستم می‌کنید، و نه بر شما ستم وارد می‌شود.
﴿٢٧٩﴾

و چندین آیه دیگه :سوره آل عمران، آيه هاي ۱۳۰ و ۱۳۱ و سوره نساء آيه ۱۶۱.قرآن کریم ربا را مساوی قرار میده با جنگ با خدا و رسول خدا ، حالا فکر میکنید جنگ با خدا و رسول خدا چه نتیجه ای در جامعه باقی میگذاره جامعه آمریکا و مخصوصا دولتمردان و سیاستمداران آن با بانک ، بیمه ، بورس ، و اوراق قرضه به این جنگ رفت و نتیجه آن همین وال استریته .

چیزی که علناً اعلام شده توسط مراج تقلید که سود بیش از 4 % رباست ، و هم امام جامعه که دقدقه ایشون بوده و به همین دلیل ما سال جهاد اقتصادی رو داشتیم .

جالبه بدونید ، از زمانی که این موضوع علنی شد و در رسانه عنوان شد ، افرادی به این قضیه حمله کردند که ربا نیست ، بانک مرکزی شورای فقهی داره ، داد بیداد ، زد و اختلاص بزرگ رو شد ، همه ی اون افراد دادگاهی شدند .

خب راهکار برای این موضوع : واقعاً باید چیکار کرد ! هنگامی که : معماری جامعه ما ۳۰ سال بعد از انقلاب زیر و رو شده و در هیچ شهری مشاهده نمی‌شه که زیباترین ساختمان برای بانک نباشه که بیش از هزار سال مساجد نگین معماری شهرها بودند و الان ساختمان بانک ها نگین معماری ما شدند.

شما این فروپاشی نظام های مختلف رو در جهان ببینید . اون وب سایت بدهی های آمریکا رو د,باره برید مشاهده کنید و لحظه ای تعمل . چه اتفاقی افتاده که این قدرت جهانی در دنیا داره با فروپاشی دستو پنجه نرم می کنه . این گزارش رو بخونید ، مال ما نیست :

به نقل از “راشا تودی”، با وجود ظاهر فریبنده لس آنجلس میزان بیکاری و تعداد بی خانمان ها در این شهر افزایش پیدا کرده است.

یکی از معترضان جنبش اشغال در لس آنجلس گفت: «لس آنجلس مثل یک سراب است. مردم فکر می‌کنند با وجود هالیوود اینجا می‌توانند هنرپیشه ها را ببینند، از مناظر و سواحل زیبا در اینجا لذت ببرند اما واقعیت ها در اینجا چیز دیگری است.»

خیابان هالیوود مرزی بین مرکز شهر زیبا و فریبنده لس آنجلس و محله بی خانمان ها و فقرا است. تعداد بی خانمان ها در این منطقه از دیگر نقاط آمریکا بیشتر است. بحران مالی در این منطقه به شدت به چشم می خورد.

به دلیل ناتوانی افراد در پرداخت اقساط بانکها بسیاری از آنها را از خانه هایشان بیرون کردند.

این شهر که به شهر فرشته ها معروف است به زودی لقب شهر بی خانمان ها را به خود اختصاص خواهد داد.

پیش بینی می شود که حدود یک میلیون خانه در ایالت کالیفرنیا در سال آتی مصادره شوند.

موقعی که سوم خرداد این پروژه کلید خورد همه براشون وحشت انگیز بود ، که چطور باید چنین جنگی رو شروع کرد . باز به یه نکته می رسیم :

مردم و طمع : مثال می زنم ، زمانی که سکه به مرز یک میلیون رسید ، بانک مرکزی نقشه ی قدیمی خودش رو ریخت : با عنوان پیش فروش سکه ! مردم به شدت به بانک ها رجوع کردند سکه رو با قیمتی خریدند که بعد از 6 ماه خود به خود به همون قیمت رسید . و این نقشه ی قدیمی چیزی نیست جز : طمع - اگه یادتون باشه زمانی که تلفن همراه تازه وارد بازار شده بود پیش فروش می شد با قیمت 700000 تومان ، شش ماه هفت ماه پول تو حساب می خوابید . الان بازار سیم کارت به کجا رسید .

متاسفانه از روش هایی استفاده می شه که اکثراً مردم در گذشته چوبش رو خوردند .

شبانه روز در رسانه ملی تبلیغ بانک می شه ، مردم رو ترقیب به طمع می کنند ! و وقتی روشن گری صورت نمی گیره و وقتی مردم از مراجع به دور هستند ، نتیجه همینی می شه که می بینیم ، آیت الله مکارم به طور خیلی جدی اعلام کرد بیش از 4 % رباست .

جالبه بدونید ، تنها قیدی که در قران به صراحت جنگ با خدا اومده رباست . زنا گناه اما جنگ با خدا براش قید نشده ، اگر مردم جلوی طمع برای سود خودشون رو نگیرند فاجعه ای عظیم در بنیان خانواد و اجتماع ما رخ خواهد داد .

در پناه حق:: موضوعات مرتبط: دکترین های قران
تاریخ انتشار : پنجشنبه یکم تیر 1391 |
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

در سوره حج نسبت به آدم های سست عنصر اینطور آورده شده : 


وَمِنَ النَّاسِ مَن يَعْبُدُ اللَّهَ عَلَىٰ حَرْفٍ ۖ فَإِنْ أَصَابَهُ خَيْرٌ اطْمَأَنَّ بِهِ ۖ وَإِنْ أَصَابَتْهُ فِتْنَةٌ انقَلَبَ عَلَىٰ وَجْهِهِ خَسِرَ الدُّنْيَا وَالْآخِرَةَ ۚ ذَٰلِكَ هُوَ الْخُسْرَانُ الْمُبِينُ 


بعضی از مردم خدا را تنها با زبان می‌پرستند (و ایمان قلبیشان بسیار ضعیف است)؛ همین که (دنیا به آنها رو کند و نفع و) خیری به آنان برسد، حالت اطمینان پیدا می‌کنند؛ اما اگر مصیبتی برای امتحان به آنها برسد، دگرگون می‌شوند (و به کفر رومی‌آورند)! (به این ترتیب) هم دنیا را از دست داده‌اند، و هم آخرت را؛ و این همان خسران و زیان آشکار است!
﴿١١﴾

در سوره حج در مورد ناتوان بودن انسان ها و در واقع در مقابل تفکر : 


يَا أَيُّهَا النَّاسُ ضُرِبَ مَثَلٌ فَاسْتَمِعُوا لَهُ ۚ إِنَّ الَّذِينَ تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ لَن يَخْلُقُوا ذُبَابًا وَلَوِ اجْتَمَعُوا لَهُ ۖ وَإِن يَسْلُبْهُمُ الذُّبَابُ شَيْئًا لَّا يَسْتَنقِذُوهُ مِنْهُ ۚ ضَعُفَ الطَّالِبُ وَالْمَطْلُوبُ 


ای مردم! مثلی زده شده است، به آن گوش فرا دهید: کسانی را که غیر از خدا می‌خوانید، هرگز نمی‌توانند مگسی بیافرینند، هر چند برای این کار دست به دست هم دهند! و هرگاه مگس چیزی از آنها برباید، نمی‌توانند آن را باز پس گیرند! هم این طلب‌کنندگان ناتوانند، و هم آن مطلوبان (هم این عابدان، و هم آن معبودان)!
﴿٧٣﴾:: موضوعات مرتبط: دکترین های قران
تاریخ انتشار : پنجشنبه یکم تیر 1391 |
آتنولول
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

در مورد این‌ دارو

آتنولول‌ به‌ علل‌ گوناگونی‌ مثل‌ افزایش فشار خون‌؛ تسکین‌ درد قلبی‌؛ پیشگیری‌ از سردردهای‌ میگرنی‌؛ و درمان‌ بی‌نظمی‌ ضربان‌ قلب‌ تجویز می‌شود. همچنین‌ برای‌ جلوگیری‌ از دومین‌ حمله‌ قلبی‌ در افرادی‌ که‌ یک‌ بار دچار حمله‌ قلبی‌ شده‌اند، کاربرد دارد. ممکن‌ است‌ در شرایط‌ دیگری‌ نیز پزشکتان‌ این‌ دارو را برایتان‌ تجویز کند. آتنولول‌ با مسدود کردن‌ برخی‌ تکانه‌های‌ عصبی‌ به‌ بخش‌های‌ خاصی‌ از بدن‌ عمل‌ می‌کند؛ به‌ همین‌ علت‌ آن‌ را یک‌ مسدودکننده‌ بتا می‌شناسند. با مسدود کردن‌ این‌ تکانه‌ها، آتنولول‌ به‌ قلب‌ کمک‌ می‌کند تا منظم‌تر و مؤثرتر بزند و در نتیجه‌ بار کاری‌ قلب‌ کاهش‌ یابد.

 چگونگی‌ مصرف‌

آتنولول‌ معمولاً روزی‌ یک‌ بار مصرف‌ می‌شود. مهم‌ است‌ که‌ دارو را هر روز سر ساعت‌ معینی‌ بخورید. معمولاً بهتر است‌ دارو را صبح‌ پیش‌ از صبحانه‌ مصرف‌ کنید تا فراموشش‌ نکنید. آتنولول‌ را می‌توان‌ با یا بدون‌ غذا مصرف‌ کرد. هر روز پیش‌ از خوردن‌ آتنولول‌ نبضتان‌ را بشمارید. اگر زیر 50 در دقیقه‌ بود پیش‌ از خوردن‌ داروی‌ آن‌ روز، با پزشکتان‌ مشورت‌ کنید. هیچگاه‌ بیشتر از مقدار تجویز شده‌ مصرف‌ نکنید. از دستورات‌ پزشکتان‌ به‌ دقت‌ پیروی‌ کنید. اگر یک‌ نوبت‌ را فراموش‌ کردید، به‌ مجردی‌ که‌ آن‌ را به‌ یاد آوردید مصرفش‌ کنید. البته‌ اگر کمتر از 8 ساعت‌ تا نوبت‌ بعدی‌ مصرف‌ دارو رسیده‌ است‌، نوبت‌ فراموش‌ شده‌ را رها کرده‌، به‌ برنامه‌ منظم‌ دارویی‌تان‌ بازگردید. مقدار دارو را دوبرابر نکنید و دارو را بدون‌ هماهنگی‌ با پزشکتان‌ قطع‌ نکنید. با قطع‌ مصرف‌ آتنولول‌ ممکن‌ است‌ در معرض‌ خطر یک‌ حمله‌ قلبی‌ باشید. در اکثر مواردی‌ که‌ آتنولول‌ تجویز می‌شود، بیماری‌ مهار می شود ولی درمان نمی شود. و این‌ بدین‌ معناست‌ که‌ ممکن‌ است‌ لازم‌ باشد چندین‌ سال‌ یا تا پایان‌ زندگی‌ آن‌ را مصرف‌ کنید.

 هشدارها و عوارض‌ جانبی

در صورت‌ بروز هریک‌ از علایم‌ نادر ولی‌ جدی‌ زیر، مصرف‌ آتنولول‌ را قطع‌ کرده‌، با پزشکتان‌ تماس‌ بگیرید:

- اشکال‌ در تنفس‌ تنگی‌ نفس‌، یا خس‌خس‌ سینه‌؛

- سرد شدن‌ کف‌ دست‌ و پا؛

- ضربان‌ قلب‌ زیر 50 در دقیقه‌؛

- سرگیجه‌ یا سیاهی‌ رفتن‌ چشم‌ در هنگام‌ بلند شدن‌ از حالت‌ خوابیده‌ یا نشسته‌

- تورم‌ دست‌ها و پاها یا افزایش‌ وزن‌ ناگهانی‌ (5/1 کیلو در 48-24 ساعت‌)؛

-افسردگی‌، گیجی‌، یا توهم‌ (شنیدن‌، دیدن‌، یا احساس‌ چیزهایی‌ که‌ وجود ندارند)؛

- درد قفسه‌ سینه‌، مفاصل‌ یا کمر؛

- تب‌؛ گلودرد؛

- بثورات‌ جلدی‌؛

- یا هرگونه‌ کبودی‌ یا خونریزی‌ غیرعادی‌.

نشانه‌های‌ زیر تا هنگام‌ عادت‌ کردن‌ بدنتان‌ با دارو ممکن‌ است‌ مشاهده‌ شوند:

خواب‌آلودگی‌، خستگی‌، مشکل‌ در خوابیدن‌، اضطراب‌، یبوست‌ یا اسهال‌، کابوس‌، یا کاهش‌ توانایی‌ جنسی‌، اگر این‌ علایم‌ ادامه‌ یافتند یا مشکل‌ساز شدند، وضعیت‌ را با پزشکتان‌ در میان‌ بگذارید.

 موارد احتیاط‌


در صورت‌ وجود هریک‌ از موارد زیر پیش‌ از مصرف‌ آتنولول‌ پزشکتان‌ را مطلع‌ سازید:

- حساسیت‌ به‌ آتنولول‌ یا دیگر داروهای‌ مسدودکننده‌ بتا

بارداری‌ یا شیردهی‌.

- در حال‌ مصرف‌ داروهای‌ دیگر، به‌ ویژه‌ تزریقات‌ حساسیت‌زدایی‌، کافئین‌، داروهای‌ آسم‌ (آمینوفیلین‌، دیفیلین‌، اکستریفیلین‌، تئوفیلین‌)، داروهای‌ دیابت‌ (انسولین‌، داروهای‌ خوراکی‌ پایین‌آورنده‌ قند)، دیگر داروهای‌ کاهنده‌ فشار خون‌ (مسدودکننده‌های‌ کانال‌های‌ کلسیمی‌، کلونیدین‌، گوانابنز)، کوکائین‌، یا مهارکننده‌های‌ مونوآمین‌اکسیداز.

- سابقه‌ یا ابتلا به‌ حساسیت‌، آسم‌، یا آمفی‌زم‌؛ مشکلات‌ احتقانی‌ قلب‌؛ بیماری‌ قند؛ پرکاری‌ تیرویید؛ افسردگی‌؛ یا بیماری‌های‌ کلیوی‌ یا کبدی‌. اگر بیماری‌ قند دارید، آتنولول‌ ممکن‌ است‌ قند خون‌ شما را افزایش‌ دهد و نیز ممکن‌ است‌ علایم‌ افت‌ قند خون‌ را مخفی‌ کند. اگر دچار حساسیت‌ باشید با مصرف‌ آتنولول‌ واکنش‌های‌ حساسیتی‌تان‌ ممکن‌ است‌ تشدید شود.

 هنگام‌ مصرف‌ آتنولول‌ توصیه‌ می‌شود

به‌طور منظم‌ به‌ پزشکتان‌ مراجعه‌ کنید تا بهبودی‌تان‌ را زیر نظر داشته‌ باشد.

-در مورد میزان‌ فعالیت‌ قابل‌ قبول‌ بر اساس‌ وضعیت‌ بدنی‌تان‌ با پزشکتان‌ مشورت‌ کنید. آتنولول‌ ممکن‌ است‌ درد قفسه‌ سینه‌ را کاهش‌ دهد یا از آن‌ جلوگیری‌ کند و در نتیجه‌ باعث‌ شود تا از آن‌ حد که‌ برایتان‌ بی‌خطر است‌ فعال‌تر باشید. که‌ این‌ خود موجب‌ درد قفسه‌ سینه‌ و علایم‌ جدی‌ دیگر می‌شود.

- وزن‌تان‌ را نسبت‌ به‌ قد و استخوانبندی‌تان‌ در یک‌ محدوده‌ مناسب‌ نگاه‌ دارید. در صورت‌ نیاز برای‌ کاهش‌ وزن‌ از پزشکتان‌ کمک‌ بگیرید.

-اگر برای‌ کاهش‌ فشار خون‌ آتنولول‌ مصرف‌ می‌کنید، مصرف‌ سدیم‌ (نمک‌) خود را محدود کنید. از پزشکتان‌ درخواست‌ کنید دستوارات‌ تغذیه‌ای‌ در اختیارتان‌ بگذارد یا شما را به‌ یک‌ متخصص‌ تغذیه‌ معرفی‌ کند.

-اگر سیگاری‌ هستید، سیگار را ترک‌ کنید، از پزشکتان‌ بخواهید شما را به‌ یک‌ مشاور یا گروه‌ ترک‌ سیگار معرفی‌ کنید.

الکل‌ ننوشید.

- از وضعیت‌ خوابیده‌ به‌ نشسته‌ یا ایستاده‌ و یا از حالت‌ نشسته‌ به‌ ایستاده‌ آرام‌ تغییر وضعیت‌ دهید تا دچار سرگیجه‌، سیاهی‌ رفتن‌ چشم‌ یا غش‌ نشوید.

در هوای‌ سرد لباس‌ گرم‌تر بپوشید، چرا که‌ آتنولول‌ ممکن‌ است‌ شما را به‌ سرما حساس‌تر کند.

برای‌ روزهای‌ تعطیل‌ مقدار کافی‌ دارو در دسترس‌ داشته‌ باشید.

یک‌ برگه‌ شناسایی‌ پزشکی‌ که‌ نشان‌ دهد آتنولول‌ مصرف‌ می‌کنید به‌ همراه‌ داشته‌ باشید.

پزشکان‌ دیگر را از اینکه‌ آتنولول‌ مصرف‌ می‌کنید مطلع‌ سازید؛ زیرا آتنولول‌ ممکن‌ است‌ بر روی‌ برخی‌ آزمون‌های‌ آزمایشگاهی‌ اثر بگذارد.

آتنولول‌ را دور از دسترس‌ کودکان‌، و دور از گرما، نور مستقیم‌، و حرارت‌ مرطوب‌ نگه‌ دارید (در این‌ شرایط‌ آتنولول‌ فاسد می‌شود).

آتنولول‌ تاریخ‌ گذشته‌ را دور از دسترس‌ کودکان‌ در توالت‌ دور بریزید.

  هنگام‌ مصرف‌ آتنولول‌ نباید

تا مشخص‌ شدن‌ پاسخ‌ بدنتان‌ به‌ دارو رانندگی‌ کنید یا با وسایل‌ خطرناک‌ کار کنید. اگر خواب‌آلودگی‌ یا سرگیجه‌ مشکل‌ساز شد، با پزشکتان‌ مشورت‌ کنید.

بدون‌ مشورت‌ با پزشکتان‌ دارویی‌ مصرف‌ کنید؛ به‌ ویژه‌ داروهای‌ محرک‌ و داروهای‌ سرفه‌ یا سرماخوردگی‌ که‌ بدون‌ تجویز پزشک‌ قابل‌ تهیه‌ هستند.

پایان
:: موضوعات مرتبط: دارو شناسی
تاریخ انتشار : سه شنبه سی ام خرداد 1391 |
گرمازدگی و راه های مقابله با آن
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

گرما زدگی

فصل گرما و مطالبی در مورد گرما زدگی ، پول برق هم که در جریانین ، هیسسسسسسس .

گرمازدگی یک بیماری وابسته به حرارت است که ممکن است پس از اینکه شما برای چند روز ، چند ساعت  در معرض درجه حرارت بالا قرار گرفتید رخ دهد و به از  دست دادن آب بدن بینجامد ، که در نتیجه جایگزینی ناکافی و یا اختلال در تعادل مایعات و الکترولیت ها از طریق تعریق بیش از حد  اتفاق می افتد .

 

دو نوع از گرمازدگی وجود دارد:

 

یک ،  تخلیه آب. علائم دیگر شامل تشنگی بیش از حد، ضعف، سردرد، و حتی از دست دادن هوشیاری است.

دو ،  کاهش نمک. علائم دیگر شامل تهوع و استفراغ، گرفتگی عضلانی مکرر، و سرگیجه است.

 

اگر چه گرمازدگی جدی به عنوان یکی دیگر از بیماری مربوط به گرما - گرما زدگی وجود دارد که منجر  به درگیری  مغز ، قلب  و دیگر اعضای حیاتی شود و حتی منجر به مرگ .

علائم گرمازدگی

شایع ترین علایم و نشانه های گرمازدگی عبارتند از:

    گیجی

    ادرار تیره رنگ (که نشان دهنده کم آبی بدن)

    سرگیجه

    غش

    خستگی

    سردرد

    گرفتگی عضلانی

    تهوع

    پوست رنگ پریده

    تعریق شدید

    ضربان قلب سریع

 

درمان گرمازدگی

 

اگر شما یا هر کس دیگری دارای علایم گرمازدگی شدید ، ترجیحا قرار گرفتن در یک محیط مطبوع ضروری است.

استراتژی های درمانی عبارتند از:

    مقدار زیادی از نوشابه های غیر کافئین دار و غیر الکلی بنوشید.

    حذف هر گونه لباس تنگ و یا غیر ضروری.

   حمام سرد، حمام و یا حمام اسفنج.

    اقدامات دیگر خنک کننده فعال از جمله حوله های یخ.

اگر این راهکار ها رو نداشتید  به منظور بهبودی در عرض 30 دقیقه، به یک پزشک مراجعه کنید  چون گرمازدگی درمان نشده می تواند به سکته مغزی منجر شود .

عوامل موثر در گرمازدگی :

اولاً خوده شدت گرما . در ادامه :

سن. نوزادان و کودکان تا سن 4 سالگی و بزرگسالان بالای 65 سال، به ویژه آسیب پذیر هستند زیرا تنظیم بدن اونها  برای متعادل کردن  آهسته تر از دیگران است.

 

شرایط جسمی . این شرایط عبارتند از: قلب، ریه، یا بیماری های کلیه، چاقی و وزن، فشار خون بالا، دیابت، بیماری روانی، خصیصه Sickle Cell، اعتیاد به الکل، آفتاب سوختگی.

 

داروها. عبارتند از دیورتیک ها، آرامبخش ها، آرام بخش، محرک، برخی از دارو های قلب و داروهای کنترل فشار خون.

 

افراد مبتلا به دیابت - که در معرض خطر افزایش  بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از بیماری مربوط به گرما هستند -

پیشگیری از گرمازدگی

هنگامی که شاخص حرارت بالا باشد، بهتر است در یک محیط مطبوع بمانید . اگر شما مجبورید خارج از خانه بروید، این مراحل :

، رنگ روشن، لباس  گشاد و کلاه های لبه پهن بپوشید.

با استفاده از کرم های ضد آفتاب با فاکتور محافظت در برابر خورشید

نوشیدن مایعات اضافی. برای جلوگیری از کم آبی بدن، آن را به طور کلی توصیه می شود به نوشیدن حداقل هشت لیوان آب، آب میوه یا آب سبزیجات در روز. از آنجا که بیماری مربوط به گرما نیز می تواند از کاهش نمک، ممکن است توصیه به جایگزین کردن الکترولیت غنی از نوشیدنی های ورزشی برای آب در طول دوره از گرمای شدید و رطوبت.

اجتناب از مصرف مایعات حاوی  کافئین یا الکل، چرا که هر دو مواد باعث می شود مایعات بیشتری از دست  دهید و بدتر به گرمازدگی مبتلا شوید /

پایان:: موضوعات مرتبط: سر درد
تاریخ انتشار : جمعه بیست و ششم خرداد 1391 |
میزان نجات از سرطان
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

سرطان یکی از ترسناک ترین بیماری هایی است که  وجود دارد که امروزه و در شرایطی که  ما  در اون زندگی می کنیم در موردش زیاد شنیدیم . اکثر ما می دانیم و شاید هم خیلی ها ندونند کسی که به سرطان مبتلا شده به چیزه زیاد عجیبی مبتلا نشده  - دلیل این امر تا حدی به میزان شیوع آن،  خطر آن بستگی داره و این رو باید بپذیریم که یک واقعیت است که بسیاری از ما در برخی از راه ها  سرطان رو لمس می کنیم  .

خبر خوب این است که میزان نجات از سرطان به شدت در طول چند سال گذشته به نقطه ای رسیده است  که کسی که مبتلا به سرطان می شود به طور قابل توجهی  احتمال دارد که بیش از هر زمان بهبود  یابد. که البته به این معنی نیست که سرطان دیگر یک تهدید بسیار خطرناک نیست !  با این حال،  هنوز یک بیماری است که به احتمال بسیار زیاد می تواند کشنده باشد .

نرخ بقا برای بیماران بزرگسال پس از پنج سال

آمار زیر را از بنیاد سرطان اسپانیا  گرفته شد که در سال 2010 منتشر شد.

سرطان پستان: 83٪
سرطان ریه: 10
٪
سرطان کولورکتال: 50-55
٪
سرطان پروستات: 76
٪
سرطان تخمدان: 70
٪
سرطان بیضه: 95
٪
پوست ملانوم: 85
٪
لنفوم هوچکین: 92
٪

تفسیر این آمار

در حالی که این آمار به ما نشان دهنده نرخ بقای نسبی انواع مختلف سرطان، مهم است که به یاد داشته باشید که آنها نیز به شرایط مختلف بستگی دارد. این آمار نشان دهنده میزان زنده ماندن را در افراد بزرگسال و سالم - به رسمیت شناختن این مهم است که برای بیماران مسن این میزان زنده ماندن به میزان قابل توجهی کمتر محاسبه می شود . به همین ترتیب شما نیز باید در نظر داشت باشید که سلامت فردی قبل از سرطان، موضوع بسیار مهمی است  و در نظر گرفتن نوع درمان و اینکه با چه سرعتی سرطان در فرد شناخته شده .

یکی از بزرگترین عوامل تعیین کننده در میزان زنده ماندن سرطان اولیه این است که  چگونه فرد درمان را  آغاز کرده است - و به همین دلیل بسیار مهم است که شما هر گونه علائم احتمالی سرطان را به پزشک خود در اسرع وقت گزارش  کنید .

 

پایان .

 :: موضوعات مرتبط: سرطان
تاریخ انتشار : جمعه بیست و ششم خرداد 1391 |
یرقان نوزادی
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

یرقان نوزادی

یرقان چیست ؟

زردی یک بیماری نیست، بلکه بیشتر اصطلاحی برای ظاهر زرد پوست که بر اساس تعریف سیمپسونها همه آنها یرقان هستند  و اغلب از چشمها درگیر خواهند شد . هنگامی که گلبول ها ی قرمز خون شکسته می شوند ، بیلیروبین وارد جریان می شود ، که به طور معمول توسط کبد پاک سازی می شود . در بزرگسالان یرقان نشانه ای از تخریب کبد است .

به هر حال ، در نوزادان زردی اغلب نشانه ای از آسیب کبدی خطرناک نیست و در بسیاری از موارد می توان به راحتی درمان شود و غیر تهدید کننده است. در 65 درصد از نوزادانی که تازه به دنیا می آن ، یرقان و زردی بوجود می آد و در باقیمانده ی اونها میزان این زردی و یرقان کمه که این موضوع هیچ جای نگرانی رو نباید برای والدین به همراه داشته باشه /

اما با این حال در برخی موارد نادر زردی می تواند نشانه ای از چیزی جدی تر باشه ، و خود بیلی روبین نیز ممکن است منجر به صدمه به مغز شود.

علائم :

البته علامت بارز زردی، زردی رنگ پوست است ، و این اغلب باعث خواهد شد کودک شما به خواب آلودگی و نیز ممکن است منجر به کم اشتهایی شود. این یک مشکل است با این حال به عنوان کمبود تغذیه نیز می تواند وضعیت بدتری داشته باشد  "زردی مزدوج" یک نوع از زردی در نوزادان شایع است که در نتیجه مدفوع سفید و ادرار تیره است.

عوامل:

به طور کلی یرقان نوزادی به دلیل نا کار آمد بودن کبد نوزاد در اوایل به دنیا اومدن اونه که کبد نمی تونه بیلیروبین آزاد شده در خون رو پاک سازی کنه که این روان ظرف 5 الی 10 روز بهبود پبدا می کنه که این مورد به یرقان فیزیولوژیک شناخته می شه . اما در برخی موارد امکان وجود کم کاری تیروئید در نوزاد هست که عامل زردی می شه و در موارد خیلی نادر تر عدم تطابق گروه خونی مادر و جنینه که باعث همولیز خون نوزاد تازه به دنیا اومده می شه ، که اگر این مورد رسیدگی سریع صورت نگیره امکان وقوع حوادث بدی خواهد بود .

درمان :

اگر وضعیت نوزاد در حالت یرقان فیزیولوژیک باشه که درمان خاصی رو نیاز نداره ، منتها مراکز درمانی برای بهبودی سریع تر از دستگاه های تابش نور UV  استفاده می کنند ، اما در موارد نادری که در بالا اشاره شد ، چون امکان انسداد مجاری صفراوی وجود داره ، باید نوزاد جراحی باشه .

اما توصیه به پدر و مادر هایی که نوزادشون دچار یرقان انسدادی شده ، اونم اینه که سعی کنند تغذیه نوزاد رو به طور منظم و سره موقع انجام بدند که این کار در بهبودی نوزاد کمک شایانی انجام می ده.

پایان

 :: موضوعات مرتبط: اختلالات کبدی
تاریخ انتشار : دوشنبه بیست و دوم خرداد 1391 |
بررسی 6 نوع کم خونی
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

کم خونی فقر آهن


توضیح‌ کلی‌

کم‌خونی‌ فقر آهن‌ عبارت‌ است‌ از کاهش‌ گلبول‌های‌ قرمز خون‌ یا ناکافی‌ بودن‌ هموگلوبین‌ در گلبول‌های‌ قرمز. این‌ کم‌خونی‌ به‌ علت‌ سایر بیماری‌ها ایجاد می‌شود. بنابراین‌، برای‌ درمان‌ مناسب‌، علت‌ باید پیدا شود.

علایم‌ شایع‌

در ابتدا ممکن‌ است‌ هیچ‌ علامتی‌ وجود نداشته‌ باشد. علایم‌ کم‌خونی‌ قابل‌ توجه‌ عبارتند از:

خستگی‌ و ضعف‌

رنگ‌ پریدگی‌، به‌ خصوص‌ در دست‌ها و سطح‌ داخلی‌ پلک‌ها علایم‌ با شیوع‌ کمتر عبارتند از:

التهاب‌ زبان‌

غش‌

حالت‌ تنگی‌ نفس‌

تند شدن‌ ضربان‌ قلب‌

احساس‌ ناراحتی‌ در شکم‌

علاقه‌ شدید به‌ خوردن‌ یخ‌، رنگ‌، یا خاک‌

استعداد ابتلا به‌ عفونت‌

علل‌

کاهش‌ جذب‌ آهن‌ یا افزایش‌ نیاز به‌ آهن‌. علل‌ در نوجوانان‌ و بزرگسالان‌ عبارتند از:

جهش‌ رشدی‌ سریع‌

خونریزی‌ شدید قاعدگی‌

بارداری‌

سوءجذب‌

بیماری‌ در دستگاه‌ گوارش‌ که‌ با خونریزی‌ همراه‌ باشد، از جمله‌ سرطان‌

عوامل‌ افزایش‌ دهنده‌ خطر

تغذیه‌ نامناسب‌ و ناکافی‌

سن‌ بالای‌ 60 سال‌

یک‌ بیماری‌ اخیر، مثل‌ زخم‌ معده‌ یا اثنی‌عشر، دیورتیکولیت‌، کولیت‌، بواسیر، یا تومور در دستگاه‌ گوارش‌‌

پیشگیری‌

سعی‌ کنید با رعایت‌ یک‌ رژیم‌ غذای‌ متعادل‌ یا با کمک‌ مکمل‌های‌ آهن‌، آهن‌ را به‌ مقدار کافی‌ دریافت‌ نمایید.

رفع‌ مشکلات‌ زنانگی‌ یا سایر مشکلاتی‌ که‌ باعث‌ خونریزی‌ بیش‌ از حد می‌شوند.

عواقب‌ مورد انتظار

معمولاً با مکمل‌های‌ آهن‌ قابل‌ درمان‌ است‌. البته‌ این‌ در صورتی‌ است‌ که‌ علت‌ زمینه‌ساز نیز شناسایی‌ و درمان‌ شود.

عوارض‌ احتمالی‌

عدم‌ تشخیص‌ یک‌ سرطان‌ خونریزی‌ دهنده‌

امکان‌ دارد آنژین‌ صدری‌ (درد یا فشار زیر جناغ‌ که‌ ناشی‌ از ناکافی‌ بودن‌ خونرسانی‌ مؤثر به‌ قلب‌ است‌) یا نارسایی‌ احتقانی‌ قلب‌ (عمل‌ پمپ‌ کردن‌ خون‌ توسط‌ قلب‌ خوب‌ انجام‌ نمی‌گیرد) در نتیجه‌ فقر آهن‌ شدید رخ‌ دهند.‌

درمان

اصول‌ کلی‌

مهمترین‌ قسمت‌ درمان‌ کم‌خونی‌ فقر آهن‌ تصحیح‌ یا رفع‌ علت‌ زمینه‌ساز است‌. در این‌ صورت‌ فقر آهن‌ را می‌توان‌ به‌ خوبی‌ با مکمل‌ آهن‌ درمان‌ کرد.

از عوامل‌ خطر عفونت‌ اجتناب‌ کنید.

داروها

مکمل‌ آهن‌:

آهن‌ را وقتی‌ معده‌ خالی‌ است‌ میل‌ کنید (حداقل‌ نیم‌ ساعت‌ قبل‌ از غذا) تا جذب‌ آن‌ بهتر باشد. اگر معده‌تان‌ را به‌ هم‌ می‌ریزید، می‌توانید با مقدار غذای‌ کمی‌ آن‌ را میل‌ کنید (البته‌ به‌ غیر از شیر).

اگر داروهای‌ دیگری‌ مصرف‌ می‌کنید، بعد از خودرن‌ آهن‌ حداقل‌ 2 ساعت‌ صبر کنید و سپس‌ آن‌ داروها را مصرف‌ نمایید. به‌ خصوص‌ داروهای‌ ضداسید و تتراسیکلین‌ها در جذب‌ آهن‌ اختلال‌ ایجاد می‌کنند.

مکمل‌های‌ آهن‌ می‌توانند اجابت‌ مزاج‌ را سیاه‌ رنگ‌ کنند، یا باعث‌ اسهال‌ یا یبوست‌ شوند.

مکمل‌های‌ آهن‌ را تا 3-2 ماه‌ پس‌ از طبیعی‌ شدن‌ آزمایش‌ خون‌ ادامه‌ دهید.

مصرف‌ آهن‌ به‌ مقدار زیاد خطرناک‌ است‌. یک‌ شیشه‌ قرص‌ آهن‌ می‌تواند یک‌ کودک‌ را مسموم‌ کند. مکمل‌های‌ آهن‌ را دور از دسترس‌ کودکان‌ قرار دهید.

فعالیت‌

هیچ‌ محدودیتی‌ برای‌ آن‌ وجود ندارد. البته‌ ممکن‌ است‌ مجبور شوید فعالیت‌های‌ خود را طوری‌ تنظیم‌ کنید، که‌ علایم‌ خستگی‌ رفع‌ شوند.

رژیم‌ غذایی‌

بزرگسالان‌ باید دریافت‌ شیر روزانه‌ را به‌ حدود نیم‌ لیتر محدود کنند. شیر در جذب‌ آهن‌ اختلال‌ ایجاد می‌کند.

غذاهای‌ آهن‌دار بخورید، مثل‌ گوشت‌، باقلا و لوبیا، و سبزیجات‌ پر برگ‌ و سبز

برای‌ جلوگیری‌ از یبوست‌، فیبر رژیم‌ غذایی‌ را افزایش‌ دهید.:: موضوعات مرتبط: اختلالات خونی
تاریخ انتشار : یکشنبه بیست و یکم خرداد 1391 |
بررسی مفهومی قران
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

سلام ، شاید با خودتون بگین ، این وبلاگ با موضوعات علمی و پزشکی ، چطور سراغ قران رفته ، باید در جواب بگم که ، زندگی مثل یک پرگار می مونه ، مرکز و پیرامون ، به عقیده من برای یک زندگی درست و خوب باید مرکز خوبی داشت و من اون مرکز رو قران قرار دادم و بقیه رو پیرامون ، و به همین دلیل ، سعی دارم تو همین وبلاگ از قران هم بگم ، نه تفسیر بلکه فقط مفهوم ، مفهوم هایی خیلی آشکاری رو بهبود زندگی برامون می گه ، من از سوره حجر شروع کردم :»

در سوره حجر در مورد حسرت نخوردن در زندگی صحبت شده . و همچنین افرادی که از کفر بر نمی گردند .

وَالْأَرْضَ مَدَدْنَاهَا وَأَلْقَيْنَا فِيهَا رَوَاسِيَ وَأَنبَتْنَا فِيهَا مِن كُلِّ شَيْءٍ مَّوْزُونٍ

و زمین را گستردیم؛ و در آن کوه‌های ثابتی افکندیم؛ و از هر گیاه موزون، در آن رویاندیم؛

﴿١٩﴾        

وَجَعَلْنَا لَكُمْ فِيهَا مَعَايِشَ وَمَن لَّسْتُمْ لَهُ بِرَازِقِينَ

و برای شما انواع وسایل زندگی در آن قرار دادیم؛ همچنین برای کسانی که شما نمی‌توانید به آنها روزی دهید!

﴿٢٠﴾

وَأَرْسَلْنَا الرِّيَاحَ لَوَاقِحَ فَأَنزَلْنَا مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَسْقَيْنَاكُمُوهُ وَمَا أَنتُمْ لَهُ بِخَازِنِينَ

ما بادها را برای بارور ساختن (ابرها و گیاهان) فرستادیم؛ و از آسمان آبی نازل کردیم، و شما را با آن سیراب ساختیم؛ در حالی که شما توانایی حفظ و نگهداری آن را نداشتید!

﴿٢٢﴾


لَا تَمُدَّنَّ عَيْنَيْكَ إِلَىٰ مَا مَتَّعْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِّنْهُمْ وَلَا تَحْزَنْ عَلَيْهِمْ وَاخْفِضْ جَنَاحَكَ لِلْمُؤْمِنِينَ

(بنابر این،) هرگز چشم خود را به نعمتهای (مادّی)، که به گروه‌هایی از آنها [= کفّار] دادیم، میفکن! و بخاطر آنچه آنها دارند، غمگین مباش! و بال (عطوفت) خود را برای مؤمنین فرود آر!

﴿٨٨﴾:: موضوعات مرتبط: دکترین های قران
تاریخ انتشار : یکشنبه بیست و یکم خرداد 1391 |
بررسی روابط زناشویی
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh
دانستن یک طرز زندکی صحیح و خوب هنری است که بیشتر از تمام هنرها احتیاج به تحقیقات وسیع و تجا رب عمیق دارد.

هنرمند زندگی و عشق، بأید درباره تکنیک کار بدن ووابستکی های آن بأ هیجانات و امیال به قدری أطلاعات داشته باشدکه به درجه استادی رسیده باشد.

تنها اطلاع از اعضا، اعصاب و غده های بدن و روابط متقابل آنها کافی نیست.درعین حأل باید به علل عشق ونفرت، اصولی عشقبازی. رابطه هوس و هیجانات جنسی و قوانین آنها آشنأ باشد.

میل جنسی البته چیز جالبی است. اما مردان و زنانی که در أن افراط می کنند ، روح و جسم خودشان را فرسوده می سأزند.
رفتار مردان امروز درباره روابط جنسی بطور کلی توام با بی اطلاعی است. آنها روابط جنسی را فقط وسیله ای برای لذت می شمارند. عمده زنان و مردانی که می دانند روابط جنسی بهمان درجه که باجسم رابطه دارد مربوط
به روح نیزمی باشد بسیارکم است.

برای زنیکه عشق را به درستی احساس کرده و شناخته است ، روح نیز مانند جسم محتاج روابط جنسی است. اما اغلب زنهأ هنوزنتوانسته اند پرده ترس و خرافات را به دور اندازند و جنسیت را چیزی آمیخته با ریاکاری و شیطنت می شمارند. به نظر آنها رابطه جنسی هیچگونه علاقه ای با روح ندارد و بیشتر چیزی شبیه یک ورزش جسمی است. از اینرو یا با شرمی فوق العاده و با بی اطلاعی هم خود و هم شوهر شان را دچار وضع مشکلی می سازند و یا برای راضی ساختن شوهر شان تمایلات خود را تحت فشار بیهوده ای می گذارند.

میل جنسی نباید فقط جنبه هوس و هیجان و یا حرکت فیزیولوژیک داشته باشد. این تمایل و عشق در عین حال که می تواند شامل همه این چیزها باشد می توانند به صورت صنعت ظریفی دربیایدوچیزهای متعددی را هم در خود داشته باشد.
عشق و تمایل جنسی بیشترازهر صنعت دیگری أحتیاج به درک و رفتار هنری دارد. از طرف أیکر چون مربوط به محرعیت و یگانگی دو نفر انسان می باشد به هیچ وجه درباره آن نباید لاابا لی گری به خرج داد زیرا تولید تلخی و دلشکستگی می کند عشق در عین حال که ارواح را بهم پیوند می دهد بأید آرزو های شروع جسم را نیز اقناع کند کسی که دوست می دارد، یواش یواش و بر اثر تجربه به اسرار زندگی و عشق پی می برد. هدف رابطه جنسی فقط عبارت از ادامه تولید نسل و یا فقط اقناع هوس و آرزوی جسم نیست. زیرا این کار را بدون وجود عشق نیز می توان انجام داد.

ادامه دارد .........


:: موضوعات مرتبط: بررسی روابط زناشویی
تاریخ انتشار : یکشنبه بیست و یکم خرداد 1391 |
ایدز- HIV
نوشته شده توسط : Reza Mohammadizadeh

اطلاعات کلی در مورد ایدز

اولین بار این بیماری در سال 1981 توصیف شد و در اواخر سال 1983 HIV-1 جدا شد . از آن زمان به بعد در سراسر جهان بیماری ایدز به صورت اپیدمی انتشار پیدا کرد . در سراسر جهان میلیون ها نفر به ویروس ایدز آلوده شدهند و اشخاص بعد از آلودگی تا آخر عمر آلوده می مانند و چنانچه در مدت یک دهه درمان نشوند ، اکثر افراد آوده به HIV ، عفون تهای فرصت طلب کشنده ای را که ناشی از نارسایی سیستم ایمنی است ، بروز می دهند . سندرم نقص ایمنی اکتسابی یکی از مهمترین مشکلات بهداشت عمومی در سراسر جهان در آغاز قرن 21 می باشد .

عفونت های HIV در انسان ها

عفونت درمان نشده HIV ، دارای دوره مشخص حدود 1 دهه است . مراحل بیماری زایی : عفونت اولیه ، توزیع ویروس به اعضای لنفوئیدی ، عفونت مخفی ، افزایش بیان HIV ، بیماری بالینی و مرگ می باشد . دوره بین عفونت اولیه و پیشرفت بیماری بالینی به طور متوسط حدود 10 سال می باشد . در موارد درمان نشده حدود 2 سال بعد از بروز علایم بالینی معمولاً مرگ رخ می دهد .

ممکن است به مدت 10 سال دوره مخفی بیماری طول بکشد . در طی این دوره زمانی ، میزان بالایی از تکثیر ویروسی وجود دارد ( یکی از مزیت های خون دادند ، همینه که تمامی این تست ها رو خون شما به طور رایگان انجام می شه ) .

تخمین می زنند که 10 میلیون ذره ویروسی هر روز تولید و تخریب می گردد .
سرانجام بیمار علایم عمومی که اغلب به شکل عفونت های فرصت طلب یا نئوپلاسم می باشد ، ایجاد می کند .

یافته های بالینی "

عفونت حاد HIV دارای علایم غیر اختصاصی بوده که شامل خستگی ، راش ، سر درد ، تهوع و تعریق شبانه می باشد . بیماری ایدز از طریق اختلال در سیستم ایمنی و ایجاد انواع زیادی از عفونت های شدیدی فرصت طلب مشخص می گردد . قبل از بروز علایم شدیدتر ، در بالغین یک مرحله اولیه (اسهال و تحلیل رفتن ) وجود دارد که با علایمی مانند خستگی ، بی قراری ، کاهش وزن بدن ، تنگی نفس ، اسهال مزمن ، لکه های سفید روی زبان و لنفادنوپاتی ظاهر می شود . فاصله زمانی بین عفونت اولیه با HIV و ظهور اولیه بیماری بالینی در بزرگسالان بدون درمان معمولاً طولانی بوده و به طور متوسط حدود 10 – 8 سال طول می کشد .

ادامه دارد ...............:: موضوعات مرتبط: ایدز - HIV
تاریخ انتشار : یکشنبه بیست و یکم خرداد 1391 |


 
   
امیدوارم از مطالب استفاده کافی و لازم رو برده باشید